Seitse asja, mida autot rentides mitte teha

27.05.2021
Sisuturundus

Autorent on suurepärane valik, kui plaanid sõita kaugemale puhkusele ja ei taha või ei saa enda sõidukit kasutada. Samamoodi läheb seda vaja ka siis, kui pead oma auto remonti viima või vajad lihtsalt ajutiselt teiste võimalustega masinat. Rentides on aga oluline teada, mida oleks targem mitte teha.

1. Rendid esimesest ettejuhtuvast kohast

Esiteks mõtle läbi, millist sõidukit on vaja ja rendi vastavalt sellele. Kui plaanid rendiautot kasutada vaid linnaoludes, pole mõtet maksta nelirattaveoga maasturi eest. Teiseks võrdle erinevate ettevõtete hindu ja autode valikut. Juba väike eeltöö aitab märkimisväärselt säästa. Kolmandaks vaata kaugemale. Näiteks on reisile minnes kiusatus rentida auto lennujaamast. Aga kui sõidad ühissõidukiga vaid kümne minuti võrra kaugemale, võid saada juba palju soodsama hinna. 

2. Loodad õnnele – minuga ei juhtu midagi!

Oma autoga sõites on loogiline, et soetatud on korralik liikluskindlustus ja ehk isegi kaskokindlustus. Miks siis autot rentides selle arvelt raha säästa? Tihtipeale saad hea pakkumise firmalt, kelle kaudu sul on juba kindlustus või tagab mingis mahus kindlustuse see, kui maksad autorendi eest krediitkaardiga. Loe hoolega läbi, mida mingi kindlustus katab ja veel olulisem – mida ei kata. Muidugi ei pea võtma absoluutselt iga pakutavat lisakindlustust, ent kaalu, millised riskid on sinu jaoks vastuvõetavad ning millised mitte.

3. Auto kontrollimise vahele jätmine

Oled vaevu kontorisse jõudnud, võtmed kätte saanud ja tahadki kohe minekule asuda. Võta aga aeg maha ning vaata üle, millise sõidukiga lahkud. Kui autot tagastades on masinal mõlk või sügav kriim, on sul pea võimatu tõestada, et see pole sinu süü. Ainus abi on sellest, kui sõidueelse kontrolli käigus said üles märgitud kõik olemasolevad puudused. Auto ülevaatamiseks kulutatud viis minutit päästavad sind hulgast paberimajandusest ning rahakulust.

Üles tuleb märkida kõik kriimud, kraapsud, praod, mõlgid, puuduolevad või katkised osad, mittetöötavad peeglid, aknad, jne. Kui tõesti ei ole aega ninapidi juures olla, on üks lihtne lahendus – võta telefon ning tee autost video. Samamoodi tee video ka siis, kui auto tagastad. Sellisel juhul pole rendifirmal võimalik autole hiljem erinevaid vigastusi juurde keevitada ning sinult nende eest raha nõuda.

4. Sõprade autorooli lubamine

Reeglina peab rendifirma olema teadlik kõikidest inimestest, kes rendiperioodi jooksul juhirooli istuvad. Kui rendiautot kasutab keegi, kellel ei ole selleks rendifirma luba, ning sellega vahele jääd, võivad probleemid olla märkimisväärsed. Seega mõtle läbi, kes võtavad juhi rolli ja lisa nende nimed lepingusse.

5. Sõidad, kus jumal juhatab

Rendiauto ei anna päris sama vabadust, mis enda isiklik auto. Näiteks piirang, kui palju võid rendiperioodi jooksul sõita. Seda numbrit ületades tuleb maksta. Väga tihti on rendilepingus määratud, kus võid ja kus ei või sõita – näiteks pole lubatud sõita kruusateedel või liivarannal. Riigipiiride ületamisest peab reeglina rendifirmat ette teavitama. Või on antud kindlad riigid, kuhu sisenemine on kas täiesti keelatud või peab olema rendifirma eriluba.

Muidugi ei pruugi midagi juhtida, ent kui auto saab kahjustada ja on võimalik tõestada, et põhjuseks on keelatud kohtades sõitmine, ei pruugi võetud kindlustus seda katta.

6. Hilined auto tagastamisega

Auto kokkulepitud ajast hilisem tagastamine võib halvimal juhul tähendada leppetrahvi päevarendi ulatuses. Jäta autot rentides tagastamise jaoks vähemalt tunnike varuaega. Ja kui ikkagi tundub, et jääd hiljaks, ära looda sellele, et nad ei pane seda tähele. Helista ettevõttele ja anna teada. Täitsa võimalik, et ette teatades pääsed ka lisatasudest. 

7. Viid tagasi tühja paagiga auto

Kuigi see on lubatud, tähendab tühja paagiga auto tagastamine päris korralikku lisatasu. Selle vältimine on äärmiselt lihtne. Võta autot tagastades 10 minutit, et bensiinijaamast läbi sõita ja paak täis lasta. Võõras kohas rentides vaata ringi juba autoga lahkudes. Võimalik, et sulle jääb silma lähedal asuv bensiinijaam, kust saad tagasi tulles ilma probleemideta läbi minna.

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid