Porsche tutvustas 911 RSR-i uut versiooni

08.07.2019
Porsche 911 RSR Goodwoodis. | Porsche

Porsche valis Goodwoodi festivali paigaks, kus esitleda võidusõiduauto 911 RSR uut versiooni.

Uus auto põhineb Porsche mudelipõlvkonda 991.2 kuuluval seeriamudelil 911 GT3. Auto arendustööd võtsid aega kaks aastat ja nende hulka kuulus ka 33 tundi kestnud testisõit Paul Ricardi ringrajal.

RSR-i jõuallikaks on 4,2-liitrine kuuesilindriline vabalthingav boksermootor, millel võimsust 515 hobujõudu. Mootor töötab paaris kuuekäigulise järjestiklülitusega käigukastiga, veavad tagarattad.

Jõuallika väljalaskegaasid suunatakse auto küljele, see muudatus võimaldas suurendada aerodünaamikapaketiga tekitatavat survejõudu.

Eelmise põlvkonna RSR-st võeti üle istmed, siduri, esituled ja mõned vedrustuse detailid. 95 protsendi autost on aga uus.

Turvalisuse poolest on suurimaks uudiseks uued turvapaneelid auto külgedel, mis peaksid pilooti senisest paremini kaitsta võimalike õnnetuste korral.

Auto tühimassiks lubatakse 1245 kilogrammi.

Oma debüüdi teeb uus võistlusauto 1. septembril Silverstones, WEC-sarja hooaja 2019/2020 avaetapil. Esialgu kasutab seda autot vaid Porsche tehasmeeskond, kliendimeeskonnad kasutavad veel vähemalt hooaja eelmise põlvkonna RSR-i.

Sarnased artiklid