Neste pakub esimesena Eestis mobiilset tankimist

20.02.2019

Esimese kütusemüüjana Eestis pakub Neste tanklates mobiiliga maksmise võimalust. Uue rakendusega saab kütust tankida ilma sularaha ja kaarti kasutamata.

Mobiiliga maksmiseks on Neste loonud äpi, mis sisuliselt toob tankla makseterminali juures tehtavad toimingud telefonisse.

„Tarbija jaoks muutub tankimine mugavamaks, sest kütuse eest tasumiseks ei ole vaja kaarti ega sularaha kaasa kanda. Äpist võib abi olla ka liikumisraskustega inimestele ning halva ilma korral. Hetkel toimub äpi kasutusmugavuse testimine, oleme tarbijatele tagasiside eest väga tänulikud,“ ütles Neste turundus- ja kommunikatsioonijuht Risto Sülluste.

„Selleks, et kütuse eest mobiiliga maksta, tuleb sõita autoga tanklasse tankuri kõrvale ja avada oma telefonis äpp, sisestada äppi tankuri number ning kinnitada makse. Seejärel võite väljuda autost ja alustada tankimist,“ selgitas Sülluste äpi kasutamise põhimõtteid.

Neste äpp tunneb ära kasutaja asukoha ning tanklasse sõites kuvatakse äpis ekraanile tankla, kus ta oma sõidukiga viibib. Äpp suudab leida ka lähima tankla ja sinna kohale navigeerida.

Äppi saab kasutada Eestis ja Soomes. Sellega saavad turvaliselt maksta kõikide pankade kliendid.  Äpi allalaadimisel ja esmasel seadistamisel tuleb see siduda krediit- või deebetkaardiga (Mastercard, VISA). Enne pangakaardi lisamist tasub veenduda, et kaardil oleks internetiostud aktiveeritud. 

Neste äpi kasutamiseks on vajalik internetiühendus telefonis ning operatsioonisüsteemid alates iOS 6.0 ning Android 5.0. Äppi saab alla laadida App Store’ist ja Google Playst. Äpi töökeeled on eesti, inglise ja soome keel.

Neste äpi kasutusmugavusi hetkel testitakse ning kevadel lisanduvad Neste sooduskaardi funktsioonid ja aja jooksul veel täiendavaid võimalusi.

Neste mobile payment

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid