Kuidas survepesurit MITTE kasutada?

Kaup24
21.05.2021
Kaup24

Survepesur on kasulik abiline, kui soovite eemaldada mustust. See on kiireim, lihtsaim ja efektiivseim töövahend tugevate pindade puhastamiseks. Lisaks aitab survepesuri kasutamine vähendada veekulu. Võrreldes voolikuga, mis on ühendatud veetrassi, kulutab survepesur sama töö tegemiseks kuni 5 korda vähem vett.

Survepesurit valides tasub jälgida töörõhku ning veehulka, mis peavad olema omavahel optimaalsed. Suur rõhk võib tekkida veejoa piiramisega väikese ava abil, mis puhastab väikest punkti. Väike töösurve ja suur rõhk aga tähendavad, et pestav pind saab märjaks, kuid surve ei löö sellelt mustust lahti. Lisaks tasub vaadata erinevaid lisatarvikuid. Kodusesse majapidamisse sobival pesuril võiksid olla komplektis pihustuspüstol, otsikud ja puhastusvahendi paak.

Selleks, et survepesur oleks töökorras pikka aega, on oluline selle õige kasutamine. Sõltuvalt mudelist on survepesuritel erinevad funktsioonid, mille kohta saab infot kasutusjuhendist. Valesti kasutades võib survepesur tekitada palju kahju. Tulemuseks võivad olla elektritööd, rasked vigastused või tulekahju.

Ebasobiv pesuri valimine

Kõigepealt tuleb mõelda sellele, kus kavatsete survepesurit kasutada. Olenevalt sellest, kas välis- või sisekeskkonnas, tuleb valida õige toitega pesur. Siseruumides tuleks kasutada elektrilist aparaati, kuna bensiini seal põletada ei saa.

Välitingimustes on võimalik kasutada nii elektrilisi kui ka bensiiniga töötavaid masinaid. Elektriliste survepesurite ülalpidamine on odavam, kuid bensiini abil töötavad variandid on mobiilsemad, kuna neil puudub juhe.

Kuigi enamike toimingute jaoks piisab külmaveepesurist, on siiski olemas ka kuumaveepesurid. See tähendab, et vee soojendamiseks on vaja veel omakorda toiteallikat. Siseruumidesse sobib elektrililiselt töötav soojendi, kuid see on pikas perspektiivis küllaltki kallis. Sobivateks variantideks on gaasiga töötavad soojendid. välitingimustes võib olla ka diisli või õliga köetav variant.

Masina ülekoormamine

Survepesurit soetades tuleb lähtuda ka sellest, kui tihti te masinat kasutate. Kui sellele läheb vähem kui 5 tundi nädalas, piisab taskukohastest variantidest. Juhul, kui kasutate igapäevaselt, tasub mõelda profimasina peale.

Liigne kasutamine põhjustab mootori ülekoormust. Kuigi masin töötab katkematult, võib ülekoormus anda endast märku alles mitmeid kuid hiljem. Paljudel juhtudel ei tohi pesurit hoida töös kauem kui 30 minutit.

Selleks, et leida enda vajadustele vastav masin, on vaja vaadata mootori võimsust. Mootori tugevus määrab pumba tugevuse, mis omakorda määrab surve. Koduseks kasutamiseks mõeldud aparaadi võimsus peaks bensiinimootori korral olema vähemalt 5 hobujõudu ning elektrimootori korral vähemalt 2 hobujõudu.

Masina hoolduse puudumine

Vees võib olla osakesi, mis ummistavad pumba. Mõningatel survepesuritel on võime võtta vett ka näiteks jõest. Selle probleemi ennetamiseks soovitatakse kasutada veefiltrit. Isegi kui kasutate tsentraliseeritud veevõrgust pärit vett, pikendab filtri kasutamine pesuri eluiga. Vee sisendfiltrit tuleb aeg-ajalt vahetada.

Puhas peab olema pihusti, kuna selle ummistumise korral võib tekkida pumbas liigne rõhk. Pesuvahendi kasutamise korral tuleb otsik peale kasutamist puhastada, et tagada selle hilisem toimimine. Jahutusõhk peab liikuma takistamatult läbi ventilatsiooniavade, mistõttu tuleb survepesur hoida puhtana.

Peale töö lõpetamist ei tohi jätta masinat surve alla. Selleks tuleb jätta masin seisma, eemaldada vooluvõrgust ja veega ühendusest. Vajutada tuleb päästikule, et eemaldada pumbast surve. Talveks tuleb survepesur viia plusskraadidega ruumi, kuna jäätumisel paisuv vesi võib pumpa lõhkuda. Pump, voolik ja tarvikud peavad alati olema veest tühjad.

Valesti pesemine

Kõige lihtsam viis kasutada survepesurit valesti on pesta asju vale surve ja otsikuga. Lai madalsurvega juga sobib siis, kui pesemisel kasutada puhastusvahendit. Enne paaki panemist tuleks vahendit lahjendada. Puhastusvahendit tuleks pihustada suunaga alt üles. Veejuga tuleks suunata aga ülevalt alla. Laia kõrgsurve joaga on võimalik puhastada tundlikke pindasid, nagu näiteks autot ja aiamööblit.

Kuna survepesureid kasutatakse väga tihti autode pesemiseks, on lihtne sellega teha vigu. Liiga suure survega või liiga lähedalt pestes eemaldub autolt vaha ja lakikihi alt värv, mistõttu on vaja auto üle värvida. See pole aga soodne ettevõtmine. Samuti tuleb jälgida, et oleksid kõik aknad korrektselt kinni. Auto salongi survepesuriga puhastada ei tohi mitte mingil juhul. Autot tuleks pesta betoonist pinnal, kuna kruus ja killustik võivad survejoa maha suunamisel üles lennata ja kahjustada värvitud pindu. Kindlasti tuleb jälgida, et auto pind ei kuivaks, kuna nii võivad tekkida plekid.

Püstolit tuleb hoida pestava pinna suhtes 45 kraadise nurga all. See suurendab survejoa tööulatust. Survejuga ei tohi liiga pikaks ajaks suunata otse paneelide vahelistesse pragudesse, kuna sealt hakkab vesi kõige suurema tõenäosusega sisse lekkima. Oluline on ka põhjalik loputamine.

Vale riietus

Kindlasti tuleb survepesuriga pesemisel kanda kaitsevarustust. Suur surve on võimeline tekitama kahju nii teile kui ka ümbritsevatele inimestele ja asjadele. Olulised on seejuures kaitseprillid ning libisemiskindlad ja tugevad jalanõud. Niimoodi välidite nii libisemisohtu kui ka jalgade vigastamist surve kaudu.

Leidke omale suurepärane survepesur Kaup24.ee veebipoest!

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid