Koenigsegg ja oksjonifirma pöörasid tülli

02.07.2019
Koenigsegg One:1
Oksjonil müüakse Koenigseggi superauto One:1. | Bonhams

Rootsi superautode tootja Koenigsegg ja oksjonifirma Bonhams on pööranud tülli väga kummalisel põhjusel: väidetavalt on oksjonifirma pannud liiga madala eeldatava müügihinna superautole Koenigsegg One:1, kirjutab Motoringresearch.com.

Nimelt plaanib Bonhams septembris müüa hulga rariteetseid superautosid, nende seas on ka Koenigsegg One:1.

Nagu iga autooksjoni puhul, on välja käidud ka auto eeldatav müügihind: 1,8 kuni 2,3 miljonit dollarit.

Koenigsegg esindajate hinnangul on aga see number liiga madal ja seega mõjub halvasti ka teiste Koenigsegg One:1 eksemplaride väärtusele. Väidetavalt on seni omanikku vahetanud One:1 eksemplarid maksnud vähemalt kaks korda suurema summa eest kui oksjonifirma eeldatav müügihind näitab.

Rootsi autotootja esindajad solvusid suisa niivõrd, et avaldasid sotsiaalmeedias oksjonimaja tegevust küsimärgi alla paneva teksti “Bonhams – should you trust their appraisals?”

Ka pakkusid rootslased, et nad ostavad kõneks oleva auto kahekordse eeldatava müügihinnaga ära, kuid Bonhamsi esindajad keeldusid tehingust. Küll lisandus oksjonimaja veebilehel One:1 eeldatavale müügihinnale 125 000 dollarit.

Loo teeb veidi keerulisemaks fakt, et müüdavad superautod kuulusid kuni konfiskeerimiseni ühe Aafrika riigi diktaatorist juhi pojale Teodoro Nguema Obiang Manguele. See aga võib mõjutad auto müügihinda.

Samuti ei pruugi Koenigseggi turundusosakonnale meeldida see, et meedias tekib seos ettevõtte superautode ja riigi raha pillavate diktaatorite vahel.

Oksjonimajade seas on levinud praktika ka see, et oksjonile minevatele autodele määratakse tegelikust oluliselt madalam eeldatav müügihind, tagamaks laia ringi huviliste osalemist.

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid