Kas tead, kus asub Eestis kõige vähem kasutuses olev mobiilimast?

30.01.2019
Markus Pentikäinen

„Kõige enam sõnumeid saadetakse Tele2 võrgus läbi Narvas asuva Tiimanni tänava tugijaama. Eelmisel aastal edastati selle kaudu ligi 1,2 miljonit SMSi,“ rääkis Tele2 raadiovõrgu juht Tanel Sarri. Samuti on äärmiselt populaarsed Kiisa ja Maardu tugijaamad. „Kiisa tugijaam hoiab enam kui 300 tuhande gigabaidiga esikohta andmeside mahu vahendamises ning Maardu tugijaama kaudu on helistatud ligi 12,5 miljonit kõneminutit,“ lisas Sarri.

Kus aga asub kõige väiksema kasutusega mast? Tegelikult on neid maste kaks. „Hiiumaal Õngu külas asuva tugijaama vahendusel saadeti eelmisel aastal vaid veidi üle 5000 sõnumi,“ ütles raadiovõrgu juht. Kõige väiksemat andmeside ja kõneminutite hulka vahendab aga Lääne-Virumaal Kadrina vallas asuv Mõndavere küla tugijaam, mis on olnud abiks 85 tuhande kõneminuti helistamisel ning 2200 gigabaidi kasutamisel.

 

„Möödunud aastal käivitasime üle Eesti kokku 397 uut tugijaama ning iga maakond sai midagi täienduseks,“ sõnas Tanel Sarri. Kõige rohkem said täiendust Tallinn ja Harjumaa ning Tartumaa, mõõtmiste kohaselt tõusis mobiilse interneti keskmine allalaadimiskiirus Tartus ja selle ümbruses seniselt 25 megabaidilt sekundis 75ni.

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid