Huvitavat jaanuari Tehnikamaailmas

02.01.2020

Jaanuarikuises Tehnikamaailmas vaeme gaasiautode otstarbekuse üle. Sõidame uue Volkswagen Golfi ja Mercedes-Benz GLSiga. Külastame tänavu oma 125. sünnipäeva tähistava Škoda muuseumi.

Testime rasketesse oludesse mõeldud mobiiltelefone. Kõrvutame kahte telerit, külastame elektroonikamessi Poolas ja põllumajandustehnika messi Saksamaal.

Saame teada, mida kujutavad endast lendavad komandopunktid ja miks neid kurjakuulutavalt viimsepäevalennukiteks nimetatakse. Meenutame aegu, mil maailmakaardil oli kaks Saksamaad ja Bonn vastandus Berliinile – seda aga veealust sõda silmas pidades.

Teeme tutvust Kanadas elava eestlasest inseneri Lembit Maimetsaga, kes aastate eest pakkus välja iselaadi kosmosejaama projekti.

Mullu ületas prantslasest uljaspea Franky Zapata oma reaktiivjõul lendava lennulauaga Suurbritanniat mandrist eraldava La Manche´i väina – kas tõesti on alanud rakettmeeste aeg?

Pole vist suuremat leiutist, mis oleks inimkonna arengut rohkem mõjutanud kui trükipressi leiutamine – teeme ajas rännaku Guttenbergist… 3D-printerini!

Kui viimastel aastatel on tiitlivõitja olnud suhteliselt kindel juba mitmeid etappe enne hooaja lõppu, siis leidub F1 ajaloos aastaid, mis lõppenud üllatava tulemusega.

Jaanuarikuu viimasel nädalavahetusel antakse start 2020. aasta autoralli MM-võistlustele ja tiitlikaitsjana läheb uuele hooajale vastu Ott Tänak – seda aga uues tiimis ja uutes oludes. Pöidlad pihku!

Sarnased artiklid