Ford ja Volkswagen teatasid koostöö laiendamisest

12.07.2019
Volkswageni ja Fordi juhid teatasid reedel koostöö laienemisest. | Volkswagen

Kaks suurt autotootjat, Ford ja Volkswagen teatasid, et süvendavad omavahelist koostööd.

Kui algselt nägi koostöö ette vaid tarbesõidukite ühist tootmist, siis nüüd on jõutud juba sõiduautodeni, täpsemalt elektriautodeni.

Nimelt hakkab Ford kasutama Volkswageni elektriautodele mõeldud moodulveermikku MEB, mille baasil luuakse vähemalt üks suure tootmisarvuga elektrisõiduk.

Tegu on Euroopa turule mõeldud sõidukiga, mis jõuab müügisalongidesse 2023. aastal. Tootma hakatakse seda masinat Fordi Kölni tehases. Kuue aastaga loodetakse toota kuni 600 000 sellist sõidukit.

Kõne all on ka teise Fordi elektriauto ühine arendamine, kuid selle projekti täpsem sisu on veel saladus.

Veermikuarhitektuuri MEB laialdase kasutamise taga on ühelt poolt Fordi kontserni soov hoida kokku vahendeid, mis kuluksid ise samaväärse veermikuarhitektuuri arendamisele, Volkswageni kontserni jaoks tähendab veermiku massiline tootmine aga selle omahinna vähenemist.

Ühtlasi teatasid Fordi ja Volkswageni esindajad, et ostavad ära isesõitvaid autosid arendava firma Argo Ai. Koos investeeritakse sinna 7 miljardit dollari. 1,6 miljardit panustab Volkswagen oma tütarfirma AID (Autonomous Intelligent Driving) näol, sellest ettevõttest saab Argo Ai Euroopa osakond.

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid