DPD pakiautomaatide võrgustik laieneb ligi poole võrra

21.02.2019
DPD üle-euroopalise uuringu järgi on Eestis kogu füüsiliste kaupade turust netiostude osakaal 8,2%. | DPD

Transpordi- ja logistikaettevõte DPD suurendab käesoleval aastal oma pakiautomaatide arvu Eestis ligi poole võrra, aastaga lisandub 32 pakiautomaati, misjärel on ettevõttel 114 pakiautomaati ning lisaks veel ligi 40 pakipoodi.

„Kui eelmisel aastal lisandunud 50 pakiautomaadi paigaldamisega jõudsime lõpule novembris, siis selle aasta esimesi uusi pakiautomaate saame paigaldama hakata ilmselt juba mais ning asukohtade osas lähtume ikka sellest, kus vajadus on kõige suurem ja milline on olnud klientide tagasiside,“ selgitas DPD Eesti tegevjuht Remo Kirss. „Kindlasti lisame laienemisega oma võrgustikku mitmeid uusi väiksemaid asulaid ning tihendame ka oma kohalolu suuremates linnades.“

Uusi automaate paigaldatakse juurde ka Lätis ja Leedus, kus DPD võrgustik täieneb kokku 65 pakiautomaadi võrra. Kogu Baltikumis olevate DPD pakiautomaatide arv tõuseb sellega ligi 300 masinani ning koos DPD Pickup võrgustikuga liitunud pakipoodide ja Cleveroni pakirobotitega on DPD Pickup punkte siis Baltikumis kokku ligi 500.

DPD pakiautomaatide tootjaks on varasem Austria koostööpartner, kellega ühiselt on pakiautomaate ka pidevalt edasi arendatud. Näiteks viimase uuendustega muudeti kappide paigutust ning kapiuste arvu, lisati peakonsoolile riiul, kuhu saab toimingute ajal mugavalt oma pakke toetada, muutus kaardimakseterminali kaldenurk ning tehti muidki pisitäiendusi, et muuta automaate mugavamaks ning efektiivsemaks nii klientidele kui ka kulleritele.

DPD grupi tellitud viimase uuringu järgi kasutavad Eesti elanikud teiste teenustega võrreldes kõige rohkem just pakiautomaate (80% küsitletutest), Läti elanikud eelistavad praegu veel tellida esmalt pakke koduaadressile ning seejärel pakiautomaati (45%küsitletutest) ning leedulastest tellib oma saadetised pakiautomaati 42% e-ostlejatest.
 

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid