Castrol Eesti meistrivõistlused motokrossis said alguse Karksi-Nuias

04.07.2020
Karli Saul

Täna startisid Karksi-Nuia krossirajal Castrol Eesti motokrossi meistrivõistlused ning avapäeval käisid rajal sooloklassid. Kuninglikus MX1-klassis võitis avaetapi lätlane Matiss Karro ja MX2-klassis oli parim Jörgen-Matthias Talviku, esikohti jagus lisaks eestlastele ja lätlastele ka soomlastele ja leedukatele.

MX1-klassis olid kohal kõik Eesti parimad ning kiired Läti ja Soome sõitjad. Avasõidu stardi võitis veel mõned aastad tagasi MM-karussellis tiirelnud Matiss Karro (Husqvarna), keda asusid jälitama Tanel Leok (Husqvarna, Sõmerpalu MK) ja Harri Kullas (Honda, Pärnu MC). Kuna põlvelõikusest toibunud Leok ei saanud pikalt treenida, siis ei olnud ta täna veel parimas vormis, kuid ta suutis siiski mõned ringid konkurente selja taga hoida, mis sobis aga Karrole, kes teistelt eest kadus ja kindla võidu võttis. Leokist möödusid seejärel Kullas ja Karel Kutsar (KTM, Sõmerpalu MK), kes sõidu keskel ise teiseks tõusis. Hiljem sai ka Erki Kahro (KTM, RedMoto Racing) Kullasest mööda ja lõpetas kolmandana. Leok finišeeris oma katsumuse kümnendana, kuid analüüsides oma olukorda loobus ta teises sõidus osalemast ning keskendub nüüd järgmiseks EMV etapiks Pärnus.
Teist sõitu asus taas juhtima Karro, kes aga eksis ühel rajalõigul ning ta langes esikohaheitlusest kaugele. Sõidu kaks esimest, lätlane Karlis Sabulis (KTM) ja Kutsar, kukkusid samuti ning seejärel kerkis liidriks avasõidu kuues mees Andero Lusbo (Husqvarna, Kagu MK), keda jälitas terve sõidu Kullas. Noormehe tsiklil andis aga tagumine amort järgi juba sõidu alguses mistõttu ta ei saanud maksimuhooga sõita ning vigadeta sõitnud Lusbo võttis lõpuks kindla esikoha. Karro tegi ülejäänud sõidu korralikku tempot ning tõusis lõpuks kolmandaks.
Kahe sõidu kokkuvõttes saavutas esikoha Karro Lusbo ja Kullase ees.

Kahro ja Kutsar seevastu osalesid ka MX2-klassi sõitudes. Selle avasõidus heitlesid esikohale Jörgen-Matthias Talviku (Husqvarna, Pärnu MC) ja Kutsar ning selles suutis Talviku külma närvi säilitada ja esimesena ruudulise lipu alt läbi kihutada. Kolmandaks tuli Kahro, kes edestas sekundiga eelmise aasta MX2-klassi Eesti meistrit Priit Rätsepa (Honda, HRC Eesti Racing Team). Teises sõidus kihutasid esikohale aga Talviku ja Kahro, ning sõidu keskel möödus Kahro Talvikust ja hoidis nappi sekundilist edu lõpuni. Kutsar ületas lõpujoone seekord kolmandana, mis andis talle ka kokkvõttes Talviku ja Kahro järel kolmanda koha.


MX2-klassiga koos rajal olnud MX125-klassis võidutses soomlane Sampo Raisio (Husqvarna, Tihemetsa MK) Romeo Karu (Husqvarna, VKJ Racing) ja kaasmaalase Kasimir Hinderssoni (KTM) ees.

85cc-klassis võitis etapi Joosep Pärn (KTM, Pärnu MC), kes avasõidus oli kindlalt parim, kuid teises võitles esikohale avasõidu kolmanda Romeo Pikandiga (KTM, Viljandi VMK) ning suutis siiski oma paremuse lõpuks kindlalt maksma panna. Kahe sõidu tulemusena oli kolmas esimese sõidu teine ja viimase kolmas Tristan Uiga (Husqvarna, Motoextreme).

Gregor Kuusk (Husqvarna, RedMoto Racing) võttis 65cc-klassis kaks kindlat võitu ja tahab tänavu kindlasti klassi eelmise aasta meistritiitlit kaitsta. Kummaski sõidus järgnes talle Tanel Leoki poeg Travis (Husqvarna, Sõmerpalu MK) ning kahe sõidu kokkuvõttes astus poodiumi madalaimale astmele kummaski sõidus neljandana lõpetanud Enriko Peilman (KTM, RedMoto Racing).

Veteranide mõlemad sõidud ja etapi võitis Urmas Heliste (Husqvarna, Kagu MK), kellele järgnesid Aivo Rabbi (KTM, Paikuse MK) ja Reemo Veski (Yamaha, AYR Racing Team). Kohalikule karikale võistelnud 50+ arvestuse parim oli Rabbi soomlase Peetri Tuukkaneni (Yamaha, Tihemetsa MK) ja Argo Laheranna (Yamaha, Lääne MK) ees.
Veteranidega koos rajal olnud naised võistlesid samuti kohalikule karikale ning seal läks võit Leetu Adrija Skudutytele (KTM), teise koha sai Teele Raja (Honda, HRC Eesti Racing Team) ja kolmanda võitja õde Agilija (KTM).

Eesti karikavõistluste arvestusse kuulunud MX Hobi-klassis võidutses aga Timmo Mõts (Husqvarna, Sõmerpalu MK), teise koha sai Danel Dreving (Yamaha, Paikuse MK) ja kolmanda Marken Sonn (Husqvarna, Kose AMK).

Homme algab võistluspäev kell 11:05 kui Karksi-Nuia krossirada on külgvankrite ja quadide päralt. Vankritel on stardis kohalik Kert Varik, kes saavutas eelmisel aastal MM-il kuuenda koha ning tänavu on tal uueks korvimeheks soomlane Lari Kunnas, lisaks peaks ka startima eelmisel aastal koos hollandlase Etienne Baxiga maailmameistriks tulnud lätlane Kaspars Stupelis, kes on hetkel eestlase Gert Gordejevi korvimeheks. Quadidel näitab aga maailmaklassi minekut viimase kolme aasta Euroopa meister Kevin Saar.

Täpse sõitjate nimekirja, ajakava ning lingid reaalaja ja etapi tulemustele leiab lehelt https://msport.ee/events/castrol-motokrossi-emv-i-etapp/

Laupäeva tulemused: https://speedhive.mylaps.com/Events/1777081

 

Sarnased artiklid