Bugatti Chironi prototüüp lendas 490,484 kilomeetrit tunnis!

02.09.2019
Bugatti Chiron Ehra-Lesseni peasirgel. | Bugatti

Bugatti testisõitja Andy Wallace suutis Saksamaal Ehra-Lesseni testirajal saavutada Bugatti Chironi piiranguteta tippkiiruseks 304,77 miili (490,484 kilomeetrit) tunnis!

See saavutus ületab oluliselt Bugatti Chironi ametlikku tippkiirust, mis on piiratud 420 kilomeetriga tunnis.

Lisask pole 300 miili piirini jõudnud veel ükski konkureeriv superautode tootja.

Enne Bugattit Koenigseggi käes olnud rekordi oli 284,55 miili (457,93 kilomeetrit) tunnis.

Rekordi püstitanud auto polnud siiski tavaline Chiron, vaid prototüüp, mis sündis Bugatti, Michelini ja Dallara koostöös. Ettevalmistused rekordsõiduks võtsid aega kuus kuud.

Eriline Chiron on 25 sentimeetrit pikem kui baasmudel, samuti kontrollitakse auto kliirensit reaalajas laserit kasutava sensoriga.

Suurema tippkiiruse huvides muudeti oluliselt auto tagaosa kujundust, samuti väljalaskesüsteemi. Kõige olulisemaks muudatuseks on tagatiiva ja õhkpiduri eemaldamine, seda asenda vaid täike "tiivake" mootorikatte tagaosas.

Interjööris on aga olulisemaks muudatuseks loobumine kaassõitja istmest ja selle asendamine erinevate arvutititega. Turvalisuse eest hoolitsesid aga turvapuur ja sportiste.

Bugatti jõuallika võimsus on aga tõstetud 1600 hobujõuni. Sellega sai hakkama 8-liitrine W16, mis kannab nime Thor. Chironi käigukast ja nelikvedu on aga identsed baasmudeli omadega ja ümberehitust ei vajanud.

Bugatti hits 304.77mph in a Chiron | Top Gear

Sarnased artiklid