Algas Rannamõisa–Kloogaranna teelõigu ehitus
30.07.2019
Ehitustööd maanteel. | DVR

29. juulist algasid ehitustööd Tallinna–Rannamõisa–Kloogaranna tee kilomeetritel 2,6–4,1.

Teetööde eesmärk on lõigu liiklusohutuse parandamine ja läbilaskvuse suurendamine maanteelõigu ehitusega neljarajaliseks koos lõigule jäävate ristmike ümberehituse ja liikluskorralduse muudatustega.

Praegune liikluskeskkond ei ole sellel lõigul piisavalt ohutu: tipptundidel on jalakäijatel raskendatud sõidutee ületamine ning samuti sõidukite pealesõit maanteele ja vasakpöörete sooritamine maanteelt.

Samuti ei ole olemasolevad ristmikud piisava läbilaskevõimega.

Ehitatav teelõik tuleb kogu ulatuses eraldatud sõidusuundadega, kus parempoolne Tallinn-Rannamõisa sõidusuund järgib olemasolevat trassi. Rannamõisa-Tallinn sõidusuuna trass on projekteeritud oleva tee kõrvale uuele muldele. Vana-Rannamõisa tee ja Rannamõisa tee t-kujuline ristmik suletakse praeguses asukohas. Selle asemele on projekteeritud Rannamõisa teele turboringristmik ligikaudu 200 m Tallinna suunas. Vasakul pool Rannamõisa teed kulgev olemasolev jalgratta- ja jalgtee õgvendatakse likvideeritava tankla asukohas. Olemasolevale jalgrattateele rajatakse uued ühendused projekteeritud bussipeatuste ja teeületuskohtadega. Paremale poole Rannamõisa teed on projekteeritud uued jalgtee lõigud projekteeritud bussipeatustest teeületuskohtadeni.

Igapäevasele liiklejale tähendab antud ehitus osalisi piiranguid, kuid eesmärk on ehitusperioodi ajal tagada sarnaselt tänasele olukorrale 1+1 sõidurajaga liiklus. Teelõigule kehtestatakse kiiruse piirang 50 km/h tee rekonstrueerimise tõttu. Täpsemat informatsiooni liikluspiirangute kohta vaata tarktee.ee.

Ehitustöid teostab AS TREF Nord ja omanikujärelevalvet Lindvill OÜ. Ehitustööde maksumus on 2,8 miljonit eurot ning tööd kestavad vähemalt kuus kuud.

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid