Üheks tuntud elektritõukside tootjaks on Xiaomi, kes on enamasti tuntud nutitelefonide tootjana. Siiski leidub nende valikust ka elektrilisi tõukerattaid ja robottolmuimejaid. Xiaomi tooted on populaarsed väga hea hinna ja kvaliteedi suhte tõttu. Nende elektritõukeratas Mi 1s on koos eelkäija M365ga ilmselt enimmüüdud tõukeratas maailmas. Toome teieni 5 põhjust, miks soetada endale Xiaomi elektritõukeratas.
1. Suurepärane aku
Ühe laadimisega on tõukeratas Xiaomi Mi S1 võimeline läbima keskmiselt 30 km. See oleneb sõitja kaalust, teekattest ja kiirusest. Kui aku saab tühjaks, laeb ta täis 5 tunniga. Aku näol on tegemist kvaliteetse 5100 mAh/ 183 Wh liitiumakuga. Mi Scooter Pro 2 on varustatud 474 Wh akuga, mis võimaldab ühe laadimisega läbida kuni 45 km. Mi Essential võimaldab läbida ühe laadimisega 20 km.
Xiaomi tõukeratastel on olemas kineetilise energia taastamise süsteem, mis võimaldab pikendada aku tööiga, kuna muundab kineetilist energiat elektriliseks siis, kui gaasihoova nuppu vajutada või vabastada. See süsteem uueneb, mistõttu on energia muundamine veelgi efektiivsem. Mi Scooter Pro võimaldab nutika rakenduse abil energiakasutuse jõudlust kohandada vastavalt individuaalsetele vajadustele.
2. Kerge ja kompaktne disain
Xiaomi tõukerattad on väga kerged, mistõttu on nende kaasas kandmine lihtne ja mugav. Näiteks Mi Scooter Pro 2 kaalub 14,2 kg, olles seega kerge ja vastupidav. See on valmistatud madala tihedusega ülitugevast alumiiniumsulamist, mida kasutatakse ka lennunuduses ja kosmonautikas. See suudab kanda kuni 100 kg raskust.
Xiaomi Mi Essential kaalub vaid 12 kg, mis tähendab, et teda on lihtne tõsta. Peale selle on tõuksil pilkupüüdev välimus. Kokkupanduna on tema kõrgus kõigest 49 cm, mistõttu on tema kaasaskandmine mõnus. Selline tõukeratas mahub suurepäraselt auto pagasiruumi, lisaks on sellega ringi liikumine mugav.
Xiaomi tõukerataste kokkupanemine võtab aega kõigest 3 sekundit, mis teeb nende kaasas kandmise ja transportimise veelgi mugavamaks. Ratta kokku- ja lahtipakkimisele ei pea seetõttu kulutama üldse aega. Peale selle on juhtraud valmistatud mugavast materjalist, mis teeb sõitmise mugavaks.
Rehvid on lõhenemiskindlad ja enamasti 8,5” suurusega. Peale selle tagavad rehvid sujuva sõidu mitte ainult siledatel teedel, vaid ka kruusasel pinnal. Rehvid on torkekindlad, mistõttu pole vaja karta, et nad võiksid ootamatult katki minna.
3. Mitu kiiruse režiimi
Tõukerattal saab valida mitme kiiruse režiimi vahel. Enamasti on selleks 3 režiimi- jalakäijate režiim võimaldab liikuda kuni 5 km/h, Standardne režiim tagab kuni 20 km/h liikumiskiiruse ja sportrežiim võimaldab liikuda kuni 25 km/h.
Valides sportrežiimi, jõuate sihtkohta kõige kiiremini, mistõttu sobib see näiteks kooli või tööle jõudmiseks. Pargis liikudes sobib ideaalselt standardne režiim ja rahvarohketes kohtades jalakäijate režiim. Selleks, et režiimi vahetada, tuleb vajutada kaks korda toitenuppu. Valides sobiva sõidurežiimi, on võimalik tagada liiklusohutus, sest liiga kiiresti tõukerattaga sõites võivad tekkida liiklusohtlikud olukorrad.
Osadel mudelitel on olemas ka kruiisi režiim, mis tagab automaatse püsikiiruse salvestamise. Tegemist on funktsiooniga, mis on sarnane auto püsikiirusehoidjale. See sobib suurepäraselt siis, kui soovite sõita pikka aega sama kiirusega, olles ideaalseks pikkade vahemaade läbimisel.
4. Lihtne juhtimine
Xiaomi tõukerataste juhtimine on imelihtne. Tõukeratastel on olemas armatuurlaud, mis on multifunktsionaalne, kuna näitab täpset kiirust. Selleks, et lülitada tõukeratas sisse või välja, on vaja ainult ühte vajutust nupule. Kõigest nupule vajutades on võimalik valida kiiruse režiim ja lülitada tuled sisse või välja. Nutitelefoni rakenduse abil võib olla võimalik ka tõuksi tarkvara uuendamine.
Samuti on võimalik näiteks Mi Scooter Prol juhtpaneelil näha reaalajas 8 liiki andmeid- kiirust, režiimi, aku taset, lukustuse olekut ja muid olulisi andmeid. Lisaks on sellel mudelil olemas manuaalne kiirendus, mis on puutetundlik. Juhtimise muudab lihtsaks ka kiirenduse mõõdukas takistus ja õigeaegne tagasiside.
Mugav on ka ratta juhtraud, mis on kaetud libisemiskindla käepidemega. Niimoodi on ratta juhtimine mugav, kuna ei ole vaja karta, et juhtraud võiks käte vahelt ära libiseda.
5. Ohutu
Selleks, et tõukeratas oleks ohutu nii sõitjale kui ka teistele kaasliiklejale, on oluline, et tõukeratas suudaks kiiresti hoo maha võtta ja et ta oleks nähtav. Tõukeratastel on olemas kahekordne pidurisüsteem ees ja taga, mis muudab peatumisteekonna lühemaks. Tagumise ratta pidurdamiseks on suurem perforeeritud ketaspidur, mis on suurema pidurdusjõuga. Esiratastel on olemas E-ABS lukustussüsteem. Pidurdamisel aktiveeruvad esi- ja tagaratta süsteemid üksteise järel, tagades niimoodi ohutu peatumise.
Olulised on ka tuled, mis tagavad selle, et ratast oleks teistele näha. Tuled saab sisse lülitada kõigest ühe nupuvajutusega. Esituli on selline, mis ei pimesta, vaid valgustab mugavalt. Valgust hoitakse nägemisest allpool. Tagatuli on suurem ja heledam, mis lülitub koos esitulega sisse. Samuti süttib tagumine tuli siis, kui pidurdate. Lisaks on tõukerattad varustatud helkuritega, mis muudab selle märkamise veelgi lihtsamaks.
Laias valikus elektritõukerattad on saadaval Kaup24 veebipoes!