Hüperaktiivsuse ehk ATH korral on häiritud organismi täidesaatvad talitlused ehk tegevuse programmeerimine, reguleerimine ja kontroll selle üle.
Diagnoositud hüperaktiivsete teismeliste hulgas on 64 protsenti üksnes tähelepanuhäireid, 28 protsenti kombi
Vererõhunorm liigub aina allapoole. Nüüd peetakse USA-s hüpertoonikuks inimest juba siis, kui tema vererõhk on üle 130/80, mitte üle 140/90 mm Hg nagu seni. Kas rõhu normipiir langeb ka meil?
Neurobioloogilise iseloomuga ATH (aktiivsus- ja tähelepanuhäire) on diagnoos, mida ükski lastepsühhiaater või psühholoog ei pane kergekäeliselt.
ATH ei ole haigus.
Millised peaksid Euroopa vastse juhendi järgi olema eesmärkväärtused ehk kui alla tuleks ülemine vererõhk langetada, et sellest tervisele kasu oleks ja meil elupäevi kauemaks jätkuks?
Enamik lapsi on rõõmsameelsed, elavad ja energilised. Terve laps peabki elujõust pulbitsema.
Aga mida teha siis, kui 1. klassi laps või suuremgi ei suuda koolitundi kohe kuidagi rahulikult välja kannatada, rääkimata õppetöösse süvenemisest.
Paljud kasutavad nina niisutamiseks merevett. Apteegiriiulitel leidub nii füsioloogilist kui ka hüpertoonilist merevett.
Nina kuivab seest eriti just talvisel ajal, kui väljas on külm ja siseruumides kuivatab õhku keskküte.
Neurobioloogilise iseloomuga ATH (aktiivsus- ja tähelepanuhäire) on diagnoos, mida ükski lastepsühhiaater või psühholoog ei pane kergekäeliselt. Sellele on iseloomulikud tähelepanupuudulikkus, motoorne aktiivsus (hüperaktiivsus) ja vahel ka impulsiivsus.
ATH ehk aktiivsus- ja tähelepanuhäire on diagnoos, mida ükski lastepsühhiaater või psühholoog ei pane kergekäeliselt. Sellele on iseloomulikud tähelepanupuudulikkus, motoorne aktiivsus (hüperaktiivsus) ja vahel ka impulsiivsus.