What Car? tunnustas Ford Pumat Aasta Auto tiitliga

15.01.2020
Foto: Newspress

Suurbritannia What Car? kuulutas 14. jaanuaril toimunud tseremoonial 43. korda välja oma 2020. aasta autod. Seekord noppis üldvõidu linnamaastur Ford Puma, mis võitis ka väiksemate linnamaasturite arvestuses, kus talle osutasid südi vastupanu Audi Q2 ja Škoda Kamiq. Žürii liikmete hinnangul on Pumaga lõbus sõita, see on oma suuruse kohta tähelepanuväärselt ruumikas ja tavaliikluses avaldas neile muljet ka nn poolhübriidide väike kütusekulu.

Ford võitis kõnealuse auhinna juba kuuendat korda, aga viimati saadi sellega hakkama 2009. aastal, kui üldvõidu viis koju Ford Fiesta. Autotootjatest oli kõige edukam BMW, mille 3. seeria võitis nii keskklassi kui ka kõrgema keskklassi, pistikhübriidide ja ohutuima auto arvestuses, sellal kui 5. seeria valiti parimaks luksusautoks. Lugejate auhinna teenis Land Rover Defender ja parimaks peremaasturiks valiti Range Rover Evoque.

Käesoleval aastal oli konkursil ka kolm uut alamkategooriat – parim väike elektriauto, parim suur elektriauto ja parim „kupeekerega maastur“ – mille võitjateks osutusid vastavalt Renault Zoe, Tesla Model 3 ja Range Rover Velar. Parimaks pereautoks valiti Škoda Scala, universaaliks Škoda Superb ja kaks tiitlivõitu viis koju ka Audi, mille Q7 võitis luksuslike linnamaasturite ja TT kupeede arvestuses.

Mullust tiitlivõitu kordasid Citroën Berlingo ja Volkswagen Polo, mis said parima mahtuniversaali ja väikeauto tiitli. Tehnoloogia alase auhinna noppis Subaru enda juhi väsimusastet ja keskendumist jälgiva lahendusega, töökindlaimate autode valmistajaks tunnistati aga Lexus. Parimaks sõidurõõmu pakkujaks valiti Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio ning suureks linnamaasturiks Peugeot 5008, kusjuures viimased kaks teenisid sama tiitli juba kolmandat aastat järjest!

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid