Väga eakas Porshe jäi oksjonifirma apsude tõttu müümata

19.08.2019
Porsche Type 64 jäi müümata. | RM Sotheby's

Sel nädalavahetusel USA-s Montereys peetud oksjonimaja RM Sotheby's autooksjonil jäi lihtlabaste eksimuste tõttu müümata 1939. aastast pärinev Porsche Type 64, kõigi Porschede vaarisa.

Probleem, mis müügile saatuslikuks sai, peitus oksjonit juhtinud isiku ja ekraanile numbreid sisestanud töötaja vahelises kommunikatsioonihäires.

Nimelt öeldi enampakkumise alghinnaks 13 miljonit dollarit, kuid numbrite sisestaja pani ekraanile hoopis numbri 30 miljonit. Viga tekkis tõenäoliselt sellest, et sõnadel 13 (thirteen) ja 30 (thirty) on inglise keeles küllaltki lähedane kõla.

Nii jõuti ekslike numbritega suisa 70 miljoni dollarini, enne kui oksjonimaja esindaja sekkus ja number parandati 17 miljoniks.

Sellel hetkel aga pakkumised lõppesid ning rohkem keegi Porsche eest raha välja käia ei soovinud. 17 miljonit jäi aga alla auto piirhinna ning seetõttu jäi Porsche siiski müümata.

Oksjonimaja esindajad vabandasid hiljem tekkinud segaduse pärast ning kinnitasid, et suurte numbrite näitamine oli siiski kommunikatsioonihäire, mitte aga tahtlik tegevus.

Porsche Type 64 müümise ebaõnnestumisele võis kaasa aidata ka fakt, et autotootja Porsche esindajad avaldasid enne oksjonit ametliku teate, milles kinnitasid, et Type 64 pole siiski õige esimene Porsche, vaid see tiitel kuulub hoopis 1948. aastal debüteerinud Porsche 356-le.

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid