Spetsialist õpetab: kuidas pikendada pesumasina eluiga

22.06.2021

Kui pesumasinat õigesti kasutada, peab see vastu mitmeid aastaid. Tihti aga võime mõne pealtnäha lihtsa reegli vastu eksimisega masina tööiga just vähendada. LG tehnikaeksperdid jagavad näpunäiteid, kuidas hooldada pesumasinat nii, et see ka kauem vastu peaks.

Eemalda märjad riided pesumasinast esimesel võimalusel

Tihti juhtub, et kui pesumasin lõpetab töö, siis ei pane me seda tähele või unustame selle sootuks. Nii võivad märjad riided olla pesumasinas mitmeid tunde, mis omakorda muudab aga riided kortsuliseks ning tekitab ebameeldivat lõhna. Seetõttu on tähtis teada, et kui riided ununevad masinasse kauemaks kui 12 tunniks, võib rõivastel leviv halb lõhn olla märk hoopiski raskesti eemaldatavast hallitusest.

Juhul, kui pesumasinasse unustatakse riideid sageli, soovitame kaaluda sisse ehitatud kuivatiga pesumasina ostmist. Nii muutub ka igapäevane elu ja ajaplaneerimine lihtsamaks.

Kontrolli taskuid

Enne igat pesemist on mõistlik hoolikalt üle vaadata ka kõik taskud, et nendesse ei jääks münte, võtmeid ega mobiilseadmeid. Taskusse jäetud asjad võivad jääda pesumasina ukse või filtrite vahele ning kogemata pükste taskusse ununenud mobiiltelefon isegi pesumasina ukse lõhkuda.

Hoidu pesumasina üle täitmisest

Nii nagu ülesöömine on ebatervislik, võib ka pesumasina töökvaliteeti mõjutada see, kui masinasse on lisatud liialt palju rõivaid. Riiete või näiteks voodipesuga üle koormatud pesumasin võib mootorile avaldada lisarõhku, mis omakorda vähendab masina tööiga. Selle vältimiseks soovitame pesumasina ostmisel tähelepanu pöörata just masina võimsusele. Nii ei teki lähitulevikus ka ebameeldivaid üllatusi.

Pea pesuvahendite lisamisega piiri

Lauset “mida rohkem, seda uhkem” ei saa kasutada pesuvahendite lisamisel. Selleks, et pesumasin peaks vastu võimalikult kaua, soovitame vahendit lisada ainult pakendil märgitud koguses. Vastasel juhul võib pesuvahendi tekitatud vaht koguneda masina äravoolusüsteemi ja seda kahjustada.

Puhasta pesumasina filtrit regulaarselt

Pesumasinas pestav pesu on sageli räpane ning kaetud karvade ja puruga. Seetõttu on oluline masinat puhastada regulaarselt, sest vaid nii püsib masin võimalikult kaua töövõimeline.

Üks võimalus pesumasina eluea pikendamiseks on filtri puhastamine. Puhastada tuleks ka isepuhastuvaid filtreid ning ideaalis võiks filtripuhastustöö ette võtta 4-5 korda aastas.

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid