Millised on parimad välistingimustes kasutatavad päikesevarjud?

25.05.2023
Sisuturundus

Õige varju, ohutuse ja kaitse tagamiseks vajad oma koduaeda parimat päikesevarju. Päikesevarjud on aga erineva stiili, suuruse ja kujuga ja siin on mõned näpunäiteid sinu vajadustele vastavalt parima päikesevarju ostmiseks.

Kasuta laua päikesevarjusid ainult tasapinnalistel terrassidel

Paljud terrassilauad on valmistatud nii, et keskel on auk laua päikesevarju hoidmiseks. Kuigi tavaliselt lauda ja päikesevarju eraldi, on nii laud kui päikesevari mõnikord saadaval ka komplektina.

Tugeva aluse sees olevat laua päikesevarju ei saa väga kergesti liigutada ja see nõuab kasutamiseks täiesti tasast pinda, et vältida nii päikesevarju kui ka laua kõikumist. See muudab need päikesevarjud kõige sobivamaks just tasastel pindadel.

Osta istumisnurgast suurem terrassi päikesevari

Õige varju jaoks vajad terrassile päikesevarju, mis on meeter laiem kui laud või ala, kus sa istud. Väga suured lauad vajavad veelgi suuremaid päikesevarjusid. Põhjus miks osta lauast laiem päikesevari on lihtne. Kui see on lauaga sama suur või väiksem, langeb vari teatud perioodidel päevast ainult lauale ja mitte laua taga istujatele.

Vali välistingimustes kasutamiseks vastupidav kangas

Päikesevarju materjal peab olema kerge, tugev, plekikindel ja kergesti ning kiiresti kokkuvolditav. See on päris pikk nõudmiste nimekiri, kuid on kangaid, mis suudavad kõigile nendele nõudmistele vastata.

Kaalu ilmastikutingimusi

Tuul on kõikjal päikesevarjude suurim vaenlane. Kui elad tuulises piirkonnas, vali selline päikesevari, mis on valmistatud vastupidavatest materjalidest. Alumiiniumist valmistatud vars talub niiskuskahjustusi, kuid selle paindlikkuse puudumine muudab selle tugevate tuulte suhtes haavatavamaks.

Olenemata sellest, kui vastupidav päikesevari on, on see parem alati kokku voltida, kui sa seda parasjagu ei kasutata ja eemaldada see täielikult, kui õues on oodata tormituult.

Kasuta stabiilse päikesevarju saavutamiseks alusraskust

Päikesevari vajab nõuetekohaseks kinnitamiseks tavaliselt umbes 10 kuni 20 kilogrammist raskust. Ära koonerda selles vallas Päikesevarju aluseid müüakse ka eraldi. Kindlam valik on võtta kohe suurem raskus, kui alustada kergema raskusega ja vaadata oma päikesevarju iga väiksema tuuleiiliga pikali kukkumas või lendu tõusmas.

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid