Milline on hea pesumasin suurele perele?

27.05.2019
Sisuturundus

Õnneks on möödas ajad, kui pesu pesti enamjaolt käsitsi ning selleks kulus väga palju aega.

Suurel perel on kõike rohkem: rõõme, tegemisi, juhtumisi ja igapäevatoimetusi. Ka pereliikmeid – igas vanuses ja igasuguse aktiivsusega. Nõnda koguneb päeva jooksul päris märkimisväärne kogus määrdunud riideid, mida vaja pesta. Kuidas teha nii, et kvaliteetaeg saaks maksimaalselt koos perega veedetud ja mitte pesu pestes? Siin on mõned soovitused, mida enne uue masina valikut võiks arvesse võtta.

 

Korraga palju

Ideaalne lahendus on suure mahutavusega pesumasinad, mis suudavad ühe pesukorraga pesta üle kümne kilogrammi pesu, hoides kokku aega, elektrienergiat ja veetarbimist. Uut masinat soetades tasub arvestada, kui palju pesu korraga on vaja puhtaks saada ja kui tihti seda tehakse. Unustada ei tasu ka kuivatamisvõimalusi, sest pesust, mida pole kusagile kuivama panna või millel on läppunud lõhn, pole kellelegi rõõmu.

 

Pöörded ja kiirused

Tsentrifuugikiirused algavad 800 ja lõpevad 1600 pöördega minutis. Pöörete kiirusest oleneb masinast väljavõetava pesu niiskusaste. 1400–1600 pöörlemiskiirusega saadakse peaaegu kuivad riided, mis laiali laotades saavad kiiresti triikimisvalmis.

Pesu pikema eluea nimel on oluline silmas pidada ka kanga materjali, mõni tundlikum materjal tsentrifuugimist ei talu. Nutikas masin Electrolux EW7W361S korraldab pesu ja kuivatuse ühe pideva tööna, suudab kaaluda ja tuvastada riiete materjali ning määrata ka pesutsükli pikkuse. Kaup24 valikus on just see pesumasin üks mahukamaid, korraga mahub trumlisse 10 kg pesu.

 

Kokkuhoid pole koonerdamine

Tänapäeva pesumasinad on piisavalt energia- ja veesäästlikud, kuid kellele kokkuhoid on tähtis, see võiks valida masina, millel on energiatähiseks vähemalt A+. Madalamad temperatuurid ja lühemad pesuprogrammid säästavad energiat paremini, sest pesuvee soojendamisele kulub enamik kasutatud elektrienergiast. Parim säästja on tähisega A+++, pesumasin Candy GV 159TWC3/1-S on lisaks eeskujulikule kokkuhoiurežiimile ka hea mahutavusega.

 

Mida rohkem, seda uhkem

Kelle unistuseks on saada võimas ja suur pesumasin, mis töötab väga vaikselt või viitstardiga, on varustatud paljude pesuprogrammidega, annab märku tööoperatsioonidest, kortsumiskaitsega, pöörleb ja kuivatab, valigu rohkete funktsioonidega koduabiline.

Pesu pesemine läheb aina mugavamaks ja kaasaegsemaks, näiteks viitstardi ülesandega pesumasinaid saab sättida käivituma soovitud kellaajal. Pannes pesu masinasse, käivitub masin valitud ajal, viib tavaprotsessid läbi ja hommikul ärgates või töölt koju jõudes võib pesu kuivama riputada.

Auruprogrammiga masinad võimaldavad seisnud kuid puhast pesu värskendada ja lahti saada ebameeldivatest ning triikimatutest kortsudest. Enamikul masinatest on ka vahukontroll, mis näiteks ekstra oluline riiete loputamisel. See kontrollib, kas trumlis on veel pesuaineid ja kordab loputustoiminguid nii kaua, kuni pesuainete jäägid on lõplikult eemaldatud.

 

Hea ja soodne

Mida säästlikumad ja väiksemad on väljaminekud, seda meeldivam on kogu pere eelarve seis. Ootamatusteks, kus peoriided kapis kahanenud või kingapaarist üks teadmata maale rännanud, tuleb valmis olla iga kell ja seepärast on lisaks eelkirjeldatud pesumasina omadustele väga oluline selle maksumus.

Korraga kuni 8 kg pesu pesemiseks loodud Electrolux EW6F428WU on kiiduväärt näide soodsa hinna ja igati tublide omadustega kodumasinast.

Tutvu ka pesumasinateteemalise aruteluga Hinnavaatluse foorumis - https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=729156

Suur pere eelistusi arvestades leiate Kaup24-st kindlasti omale uue ja hea koduabilise –pesumasina!

Sarnased artiklid