Mercedes EQV läbib ühe laadimisega kuni 405 kilomeetrit

21.08.2019
Mercedes-Benz EQV | Daimler

Saksa autotootja Daimleri esitles esimest seeriatootmiseks küpset elektrilist mahtuniversaali EQV, mis suudab ühe laadimisega läbida kuni 405 kilomeetrit.

Selle auto eelkäijaks oli kevadisel Genfi autonäitusel demonstreeritud ideeauto Concept EQV.

Elektrilise mahtuniversaali südameks on 204-hobujõuline ja 362 njuutonmeetrini küündiva pöördemomendiga elektrimootor, mis veab esirattaid.

Milline on EQV kiirenduse aeg nullist sajani, Mercedes ei avalikustanud, kuid auto maksimaalkiirus on piiratud 160 kilomeetriga tunnis.

Auto põranda alla peidetud akupaki mahutavuseks on 100 kWh, kuid sellest saab kasutada vaid 90 kWh.

Siluetilt meenutab EQV oma sisepõlemismootoriga poolvenda ehk V-klassi, kuid auto esiosa ja velgede kujundus on siiski erinevad. Ka on veidi praktilisemaks muudetud EQV interjööri.

Klientidele pakutakse uut elektrilist mahtuniversaali kahe erineva kerepikkusega: 5140 või 5370 millimeetrit. Teljevahe on neil masinatel vastavalt 3200 või 3430 millimeetrit. Mahtuniversaaliga mahub korraga sõitma kuni üheksa inimest.

EQV-d toodetakse Hispaanias Vitorias asuvas tehases. Oma ametliku debüüdi teeb elektriline mahtuniversaal septembri alguses Frankfurti autonäitusel.

Mercedes-Benz EQV hinda ei ole veel avalikustatud, kuid eeldatavalt algab see umbes 70 000 eurost. Esimesed autod peaksid klientideni jõudma 2020. aasta alguses.

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid