Lancia surm on lükatud edasi

24.07.2019
Lancia Ypsilon on praegu ainsaks tootmises olevaks Lancia mudeliks. | Lancia

Itaalia autotootja Lancia, mis juba eelmisel aastal pidi oma eksistentsi lõpetama, sõdib tugevate müüginumbrite tulemusel edasi, kirjutab Autoreview.

Üllataval kombel on vaid ühe mudeliga Itaalia turul esindatud Lancia olnud esimesel poolaastal edukam, kui mitme mudeliga Euroopas aktiivselt kliente püüdev Alfa Romeo.

Nii müüs Lancia esimese kvartalis 34 600 autot, Alfa Romeo suutis aga leida 5500 ostjat vähem.

Eelmise aasta sama perioodiga võrreldes tähendab see Alfa jaoks 42 protsendi suurust kukkumist, samas Lancia tulemus paranes 28 protsenti.

Hoolimata sellest, et Alfa toodangut müüakse kogu Euroopas, suudab järjest vähem ostjaid vaimustuda kunagi legendaarse brändi toodangust. Isegi suurte lootustega turule toodud crossover Stelvio on omas turusegmendis Euroopas alles kaheksandal kohal.

Samas on ka üsna eakas Lancia Ypsilon Itaalias oma turusegmendis väga kõva tegija: konkurente seal praktiliselt ei ole ning see aitas Lancia turuosa Itaalias viia 3,2 protsendini.

Kinnitamata andmetel on FCA kontsern neist müüginumbritest saanud innustust ning asunud arendama uue põlvkonna Ypsiloni, mis peaks oma esimese etteaste tegema juba 2020. aastal. Kõik plaanid Lancia kui autotootja tegevuse lõpetamiseks on praegu aga heidetud kõrvale.

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid