Lamborghini esimene hübriid kannab nime Sian

04.09.2019
Lamborghini Sian. | Lamborghini

Lamborghini toob Frankfurti autonäitusele ettevõtte ajaloo esimese seeriatootmisse mineva hübriidjõuallikaga superauto, mis kannab nime Sian.

Nimi Sian tähendab itaalia keele bologna dialektis sädet või välku.

Uus superauto põhineb tehniliselt olemasoleval mudelil Aventador SVJ. Mõlemal autol on küll ühine veermik, kuid oluline erinevus on keres: süsinikkiust paneelid annavad autole täiesti iseseisva välimuse.

Lamborghini jõuallikate paari moodustavad 6,5-liitrine V12, millel võimsust 785 hobujõudu ning käigukasti peidetud elektrimootor, millel võimsust vaid 34 hobujõudu ja maksimaalne pöördemoment 38 njuutonmeetrit. Nende efektiivne koguvõimsus on tootja kinnitusel 819 hobujõudu.

Elektrimootoril on minimaalsest võimsusest hoolimata siiski teatud mõju auto dünaamikale. Kiirenduses nullist sajani see küll välja ei paista (2,8 sekundit ehk sama palju kui Aventador SVJ), kuid kiirendamisel 30 km/h kuni 60 km/h on hübriid 0,2 sekundit kiirem. Kiirendusel 70 km/h kuni 120 km/h on aga hübriidil suisa 1,2 sekundit kiirem.

130-kilomeetrise tunnikiiruse saavutamisel lülitatakse elektrimootor aga välja ning tööd jääb tegema vaid sisepõlemismootor. Sellega on auto maksimaalne kiirus 350 kilomeetrit tunnis.

Elektrimootori jaoks vajalikku voolu talletatakse superkondensaatoris, mis on kolm korda keerem kui sama mahutavusega aku. Seetõttu toob hübriidsus kaasa vaid 34 kilo suuruse kaalulisa (1622 kilo). Kui suur on selle kondensaatori mahutavus, ettevõte ei avalikustanud.

Kokku toodetakse Lamborghini Siani vaid 63 eksemplari, märkides nii ettevõtte sünniaastaks olevat 1963. aastat. Seejuures on kõik need masinad juba ette ära müüdud.

Tulevikus muutuvad hübriidseks ka teised Lamborghini mudelid,  esimesena neist Aventadori järgmine põlvkond.

Sarnased artiklid