Kasulikud tehnikavidinad igale reisile

15.02.2021
pexels.com

Kui mõelda reisimisele, siis ilmselt iga inimene teab seda tunnet, mis tekib ükskõik kas suuremat sorti või väiksemat sorti reisiks valmistumisega ja kõikvõimalike reisiks vajalike asjade kaasa pakkimisega. Ettevalmistused ja pakkimine reisiks sõltub sellest, mis tüüpi reis on plaanis ette võtta. Kas reisitakse töö ja äri asjus või hoopis võetakse ette lõõgastav minipuhkus või külastatakse mõnda põnevamat ja kaugemat sihtpunkti elamuse saamiseks. Samuti sõltuvad ettevalmistused reisija enda vajadustest ja eelistustest ning kellega koos reisitakse. Kas reisile minnakse üksi, sõprade, lastega või mõne suurema seltskonnaga, kellel on ühised huvid. Tänapäeva tehnikaajastul on saadaval palju imepäraseid tehnikavidinaid, mis kõik aitavad reisi planeerimisel täita üht või teist eesmärki aga on mõeldud ennekõike ikka selleks, et suurendada reisija mugavust ja muuta reis võimalikult hästi sujuvaks.

Millised tehnikaseadmed ja vidinad peaksid olema kaasa pakitud iga reisiselli kohvrisse, sõltumata reisi eesmärgist ja kas reisitakse üksi või kaasreisijatega. Olgu tegemist siis tööreisiga, minipuhkusega või pikema reisiga kuhugi teise maailma otsa, siis sihtpunkti jõudmise eelduseks on iga reisi puhul teekonna läbimine ükskõik kui pikk või lühike see on. Öeldakse, et reisiga kaasnev teekond on täpselt sama oluline kui eelseisev reis ise, seega tasub pakkides läbi mõelda, millised seadmed valmis panna teekonnal kasutamiseks.

Selleks, et teekonnal ja ka reisi vältel puhkehetki ja aega meeldivalt sisustada on nutikas kaasa pakkida väiksemas või keskmises mõõdus sülearvuti. Selle abil saab erinevatest poodidest või rakendustest alla laadida suurel hulgal erinevaid filme ja seriaale ning neid näiteks pikema reisi teekonnal vaadata, et aeg kiiremini läheks. Koos sülearvutiga võiks kotti mahutada ka mingit sorti vooluallika – kas siis varuaku, või akupanga mille abil saab erinevate seadmete akusid täita. Nutiseadmetest on tänapäeval pea et igal inimesel nutitelefon juba taskus kaasas nagunii. Kui aga teekond näeb ette lendamist, siis lennukiga reisides ei ole nutitelefonide kasutamine lennu ajal lubatud või kui on, siis palutakse need panna lennurežiimile, mis enamjaolt piirab seadme kasutamise võimalused miinimumini. Kaasaegsetes lennukites on juba olemas ka wifi ühendus ning sellisel juhul on sülearvuti asendamatu kaaslane. Kui filmi vaatamine tüütab ära ja uni kipub peale tulema, siis näiteks saab wifiga lennukis suurepäraselt aega parajaks teha mängides erinevaid online kasiino mänge, mis hoiavad pulsi kõrgel ja pakuvad põnevat meelelahutust.

Meeldivat ajaviidet reisil olles pakub kindlasti ka muusika kuulamine. Seetõttu tasub kohvrisse või veel parem käsipagasisse kaasa pakkida kõrvaklapid. Kaasaegsed kõrvaklapid on muutunud järjest väiksemaks ja omavad juhtmevaba ühendamise võimalust, seega nende kaasa võtmine ei muuda kaasaskantavat pagasit oluliselt raskemaks ega võta liiga palju ruumi. Kõrvaklapid on hea abivahend lõõgastumiseks ka siis kui teekonna või reisi vältel tekib olukord, kus väliskeskkonnast tulev müra muutub liiga segavaks ja väsitavaks.

Järgmisena tuleks kotis ruumi teha fotokaamerale, mis aitab jäädvustada kõik reisil tekkivad põnevad olukorrad ja luua kustumatuid mälestusi. Paljud võivad mõelda, et igal nutitelefonil on ju kaamera olemas ja miks peaks niigi nappima kippuvat ruumi kulutama fotokaamera kaasa pakkimisele. Tasub aga meeles pidada, et nutitelefonis kipub olema tuhandeid kui mitte kümneid tuhandeid pilte ja mõned sajad pildid reisist üldjuhul jäävadki telefoni ja kaovad lõpuks koos backupiga arvutisse või kõvakettale. Fotokaameraga tehtud pildid on palju parema kvaliteediga ning jõuavad palju suurema tõenäosusega ilmutamisse ja pildiraami, mis aitab mälestust toredast reisist veel kaua meeles hoida.

Sarnased artiklid