Inhalaator kui imeline abivahend nii väikestele kui suurtele

Azeta
30.09.2021
Sisuturundus
Azeta

Inhalaator on hea abivahend, mis õigel hooldamisel on aastateks parimaks kaaslaseks hingamisteede haiguste ajal.

Tehnoloogia areng igapäevaelus

Tehnoloogia kiire areng viimastel aastakümnetel on olnud tõeliselt märkimisväärne. Järjepidevalt mõeldakse välja uusi lahendusi erinevates valdkondades, et muuta inimeste elu lihtsamaks ning mugavamaks. Olgu selleks siis väiksema kodutehnika või suisa autode kiire areng.

Mugavam igapäevaelu

Paljud kindlasti mäletavad aegu kui lapsena sai ülemiste hingamisteede haiguse puhul tehtud auru. Olgu selleks siis äsja keedetud kartulite aur või rätikuga kuumaveevanni kohal olemine. Nüüdseks on välja töötatud oluliselt lihtsam ning mugavam variant – inhalaator. Inhalaator, mida tuntakse ka kui nebulisaatorit on imeline abivahend nii väikseletele lastele kui täiskasvanud inimestele. Inhalaatori tööpõhimõte on muuta hingamisteed nö niiskemaks. Köha ja nohu puhul aitab inhalaatori kasutamine vedeldada sekreeti ning köha on kergem välja köhida ning nohu kergemini nuusatav. Inhalaatorit võib kasutada ka õhukuivusest tingitud vaevuste leevendamiseks.

Inhalaatori valimine

Enda jaoks sobiva inhalaatori valimine võib kujuneda parajaks peavaluks. Sellel lihtsal põhjusel, et neid on turul mitmeid erinevaid oma olemuselt. Seetõttu tulekski enda jaoks kõigepealt välja mõelda olulisemad punktid. Kes peamiselt inhalaatorit kasutama hakkavad? Kas müratase ning ravimite kasutamise võimalikkus mängivad rolli? Kas inhalaator peaks olema juhtmevaba?

Auruga inhalaatorid – Sobivad kergete haigustunnuste raviks ning ennetamiseks. On võimalik kasutada erinevaid eeterlikke õlisid. Lihtne ning taskukohane valik.

Võrkinhalaator – Hääletu ning juhtmevaba kasutamine. Vedelik juhitakse läbi ülitiheda avadega metallist võrgusilma, mille tulemusena tekib üliväikeste osakestega udu, mis suunatakse maski abil hingamisteedesse.

Ultraheli – Ravimid lagundatakse ultraheli abil väikesteks osadeks,, milles omakorda veeaur muutub ülipeeneks uduks , mis suunatakse maski abil hingamisteedesse. Ultraheli inhalaatorite puhul tuleb meeles pidada, et kõik ravimid ei ole sobilikud.

Kompressor – Väga populaarne valik kodusteks tingimusteks. Kompressor muudab ravimi väiikesteks auruosakesteks mida sisse hingatakse.

Imeline abivahend

Nagu eelnevalt mainitud siis inhalaatoreid on eri omadustega ning erinevas hinnaklassis. Endale sobivate omadustega võid leida nii e-apteegist, kui ka inhalaatorite müügile spetsialiseerunud
e-poodidest.
Kokkuvõtvalt võibki öelda, et see imeline abivahend on õigel hooldamisel aastateks Sinu parimaks kaaslaseks hingamisteede haiguste ajal.

 

                                                                                    www.azeta.ee

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid