Huvitavat veebruari Tehnikamaailmas

29.01.2019

Veebruari Tehnikamaailmas testime ka viit väiksemat premium-klassi linnamaasturit ja uurime, kas uus Volvo XC40 on oma Euroopa aasta auto tiitlit väärt. Et uue aasta esimesed tähtsamad tehnikamessid leiavad traditsiooniliselt USAs, külastame nii elektroonikamessi CES Las Vegases kui autonäitust NAIAS Detroidis.

Uue mudelina Lexuse valikus jõudis Euroopassse esinduslik ES. Sportlike autode fännidele pakub aga huvi isemoodi välimusega Hyundai i30 Fastback N. Et äsja vahetus aastanumber, leiab veebruari Tehnikamaailmast ka iga-aastase põhjaliku statistilise ülevaate lõppenud autoaasta kohta.

Ford assotseerub meile eelkõige autodega (aga ka traktoritega) – samas leiab selle ettevõtte ajaloost koguni lennukeid. Põnevat lugemist leiavad ka relvahuvilised - seekord kirjutame suurtest (ja veel suurematest) käsitulirelvadest.

Tutvustame suuri rahvusvahelisi teaduskeskusi – selliseid, mille loomine vaid oma jõududega ei oleks jõukohane isegi suurriikidele. Teadusmaailma puudutab ka ülevaatelugu teemal „On’s taimed nutikad?” – kas meil on ka taimedelt õppida?

 

TMi veebruarinumbrist

Teeme selgeks, kas mõnesaja euro eest saab korraliku taskutelefoni või siiski mitte - testime keskmise hinnaga (270–300 eurot) mobiiltelefone. Selgub, et nende omanikud ei pea end halvasti tundma ka võrdluses hoopis kallimate mudelite omanikega.

Et uue F1 hooajani on veel veidi aega, siis teeme tagasivaate ajalukku ja vaatame, millised on kõige erilisemad võistlusrajad, kus F1 etappe peetud on. Teeme ka kokkuvõtte äsja Peruus toimunud Dakari rallist ning uurime, kuidas läheb tänapäeval veel mõned aastad tagasi ülimenukal Race of Champions´il.

Nagu igas numbris, tasub TMi lugejatel ka seekord mängida TMi traditsioonilist lugejamängu, mille auhinnaks paneb Volvo sedapuhku välja väärtusliku käekella!

Sarnased artiklid