Huvitavat mai Tehnikamaailmas

Tõnu Ojala
30.04.2020

Et koroonaviiruse levikuajal soovitatakse inimestel kodus püsida, on hakatud senisest enam teleri ees aega veetma ja nii on maikuises Tehnikamaailmas igati omal kohal 65tolliste LCD-telerite test. Koroonast on ajandatud ka teaduslugu, kus teeme tagasivaate vaktsineerimise ajalukku ja tänapäeva.

Siiski pole ka automaailm välja surnud ning teeme lähemat tutvust pisiautoga Hyundai i10 ning pistikhübriidiks muundunud Volvo XC40-ga. Lisaks teeme mõned kiiremad ringid Nismo poolt "järgi aidatud" Nissan Leaf Nismo RC_02-ga.

Et suvi pole enam kaugel, võtame hobiauto rubriigis luubi alla Porsche Boxsteri ja muidugi ei puudu ajakirjast motorubriik, mille kangelaseks on uus Honda Africa Twin.

Vaatame, kas ja kuidas koroonakriisi algus Eesti autoturgu mõjutas. Teeme tutvust tänavuse maailma aasta auto konkursi auhinnasaajatega ning vaatame, mida põnevat on juhtunud nii jalgrattamaailmas kui veokite ja merenduse vallas.

Lisaks aasta autodele valitakse maailmas ka aasta traktorit - mida kujutab endast sel aastal laureaadiks pärjatud Fendt 942 Vario? Meenutame Leonardo da Vincit - kunstnikku, inseneri, konstruktorit, arhitekti jne - kelle surmast möödus hiljuti 500 aastat.

Et autosport on terves maailmas ootele pandud, teeme põhjaliku tagasivaate F1 ajalukku - möödub ju just nüüd mais 70 aastat kõigi aegade esimesest F1 etapist Inglismaal Silverstone´s.

Loe värsket Tehnikamaailma ja mängi kindlasti ka TMi lugejamängu! Ja veelgi parem - telli ajakiri koju, sest just praegu võid võita Fiskarsi tööriistakomplekti!

Sarnased artiklid