Huvitavat juuni Tehnikamaailmas

Tõnu Ojala
29.05.2020

Äsjaste koroonapiirangute taustal kerkis teravalt üles suhtlusvajadus vanema põlvkonnaga. Kui inimesel endaga toimetulek halveneb, võivad abistava käe ulatada ka elektroonikaseadmed - milliseid valida?

Sülearvutid ja nutitelefonid on küll väga mitmekülgsed tööriistad ning seetõttu populaarsed ka e-raamatute lugemiseks, kuid spetsiaalne e-luger võib siiski olla palju parem valik – paneme mõned neist võrdlusse.

Ja elektroonikaploki lõpetuseks murrame pooleks uue Samsung Galaxy Flipi ja arutame, kas peagi ongi kõik telefonid sellised?

Autoosas tähistame koos Range Roveriga selle legendi 50.sünnipäeva. Sõidame elektrilise Porschega, ülikiire Volkswageni linnamaasturiga ning kahe hübriidiga – Subaru Foresteri tehnika saanud Subaru XV ja nüüd ka pistikhübriidina saada oleva MB GLC Coupega. Kaherattalistest viime loodusesse uue kuue saanud KTM 390 Adventure´i.

Tänavu oma 101. sünnipäeva tähistava Citroëni ajaloos on olnud rohkelt silmapaistvaid mudeleid. Margi esimeseks tõeliseks innovatsiooniks sai aga just see kõigile teada-tuntud kangelane – Traction Avant, mis aga tegelikult seda nime ei kandnudki!

Lennunduses on praegu rasked ajad, Boeingu probleemid algasid aga juba mullu, kui 737 MAX-seeria lennukitele üldine lennukeeld kehtestati. Kuhu tänaseks jõutud ollakse?

Sõjaajaloos puudutame sellist isevärki teemat nagu Itaalia ja Inglismaa... inimtorpeedod! Saame teada, mis asjad on patendid ja kas tõesti on ka patent ka WC-paberil ja ostukärul!

Et spordivõistlusi koroonaepideemia tõttu ei toimu, vaatame ajalukku ning teeme ülevaate F1-ajaloo edukamatest debüütidest. Lisaks kajastame ajale kohaselt esmakordselt TMi ajaloos e-sporti, mis E kogus pühendunud mängurite seas populaarsust juba enne koroonaviiruse pandeemiat, aga nüüd, mil autosport pausil, on ka „päris“ autosportlased asunud virtuaalsarjades aktiivselt kaasa lööma.

 

Lisaks mõndagi huvitavat kosmoseavarustest ja teadusmaailmast, ohtralt tehnika- ja autouudiseid. Head lugemist ja püsime ikka terved!

tm06062020

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid