Huvitavat juuni Tehnikamaailmas

27.05.2019

Juuni Tehnikamaailm võtab luubi alla kiiresti areneva Hiina autotööstuse – selgub, et sealmail ei tehtagi enam ainult plagiaati ning just Hiinast on saanud üks maailma autotööstuse suunanäitajaid.

Paneme kõrvuti erineva fototehnika - alates peeglita täiskaader-kaamerast kuni mobiilini. Katsume selgust saada kirjust USB-liideste maailmast. Testime akupankasid – kui palju ampertunde nendesse ikkagi mahub?

Teeme lähemat tutvust Lexus UX-i, Audi esimese elektriauto, VW Polo GTI, 3.seeria BMW ja Subaru Foresteriga. Kaherattalistest on vaatluse all Ducati Diavel ja KTM 790 Adventure. Lisaks uurime, kuidas mootorrattur end teistele liiklejatele nähtavaks teha saaks.

Plastmassideta ei kujuta me oma elu ettegi, ometi on need olnud meiega alles üsna lühikest aega. Saame teada, miks on uuel Sikorsky kopteril 3 tiivikut, jõuame lõpule andeka lennukikonstruktori Wilhelm Messerschmitti elukäigu tutvustamisega ja võtame sõjalaevatüüpide isevärki maailma uurides sihikule väiksemad alused, alustades hävitajatest ja lõpetades korvettidega. Suundume Virumaale, mis aastaid olnud Eesti lubjatööstuse keskuseks.

Käime äsjase Tšiili ralli tuules läbi kõik riigid, kus siiani MM-punktidele sõidetud on. Saame ka teada, kas ja kuidas F1-st tavaelus kasu on.

tm01062019

Sarnased artiklid