Huvitavat aprilli Tehnikamaailmas

30.03.2023

Kevad on käes ning viimane aeg talverehvid suviste vastu vahetada. Millised on jõujooned tänases rehvimaailmas, selgub igekevadisest rehvitestist.

Kevad toob inimesed õue sportima ja siin on abi aktiivsusmõõturitest. Need ei peagi teab kui kallid olema, täna saab vähem kui 50 euroga multifunktsionaalse seadme ja nutitelefonisse äpi, millega oma liikumised kaardistada. Hinna taha aktiivsuse monitoorimine kindlasti ei jää.

Motohooaeg on algamas. Teeme tagasivaate Eesti eelmise aasta mototurule – kes võitsid, kes kaotasid. Külastame ka Tartus toimunud motomessi Motoexotica ning Tallinnas korraldatud meremessi.

Energeetikas on suund minna fossiilkütuste kasutamiselt üle taastuvenergia tootmisele, mille üheks võimaluseks on elektrituulikud. Mõistagi on nende kohta tekkinud hulk küsimusi – aga ka legende. Mõned neist on tõesed, mõned ei vasta tegelikkusele. Aga millised?

Riik on hakanud huvi tundma Eesti seni kasutamata maavarade vastu ning nende seas on ka fosforiit. Kas omaaegse laulva revolutsiooni üheks käivitajaks olnud maavara toob jälle inimesed lippude ja loosungitega tänavale?

Tänavu tähistab 100-aastast juubelit maailma üks legendaarsemaid autospordivõistlusi – Le Mans´i 24 tunni sõit. Teeme tagasivaate selle võistluse märgilisematele sündmustele ja teeme juttu ainsa eestlasega, kes seal osalenud on.

Tutvustame aasta traktorit 2023 ja tuletõrjeautot tulevikust. Sõidame Land Roveri juubelimudeliga ja meenutame üht isemoodi Mazdat. Muidugi ka palju muudki nii autonduse kui teaduse-tehnikavallast.

Sarnased artiklid