Huvitavat aprilli Tehnikamaailmas

28.03.2019

Aprilli Tehnikamaailmas naaseme Genfi ja teeme ülevaate seal aset leidnud selle aasta esimesest suuremast autonäitusest Euroopas. Huvitavat lugemist leiab ka tarbesõidukite huvilistele – üht-teist leidis sel teemal ka Palexpo näitusekompleksist.

Et talv näikse läbi olevat, jõuab kätte ka rehvivahetuse aeg ja selles osas on abiks traditsiooniline suverehvide test. Kevade saabumisele viitab ka ajakirjade veergudele naasnud motorubriik – sel korral küll veel tagasivaatega eelmisse hooaega.

Teeme lähemat tutvust uue Porsche 911 ja 8. seeria BMW-ga.

Testime nutikellasid, koduseid printereid ja võrdleme sülearvuteid. Külastame Ämari lennubaasi ja teeme tutvust nende uusima tehnikaga. Paraku ei ole ka võimsaimatest lennukitest Maad varitseda võivate asteroidide eest – kuidas me end kaitsta saaks ja kas üldse saame?

Taas oli põhjust väisata Tallinna Tehnikaülikooli, sest rahvusvaheline teadlaste grupp leiutas uudse nanofiltri – millega tegu?

Tesla on tänases elektriautode maailmas kuum nimi, aga kui paljud teavad Nicola Teslat, kelle järgi see firma endale nime saanud?

Jaapanlased on tuntud oma elektroonika- ja autotööstuse poolest, kuid tõusva päikese maal loodi omal ajal ka lennunduse ajalukku sügava jälje jätnud superhävitaja Zero (Zeke).

Mehhiko ralli järel MM-sarja liidrina jätkava Ott Tänaku suurepäraste esituste taustal arutatakse  WRC-autode tuleviku teemal aina intensiivsemalt.

F1 MM-võistluste traditsiooniline stardipauk anti Austraalias, mille tulemus oli ühest küljest üllatav, aga  eelmiste hooaegadega võrreldes jällegi mitte.

tm06042019

Sarnased artiklid