Eestlased panevad oma robotniidukile pigem mehenime

27.05.2020
Husqvarna

Paljud robotmuruniiduki omanikud panevad oma elektroonilisele abilisele nime samamoodi nagu lemmikloomale. Eestis pannakse oma robotniidukile sagedamini mehenimi, kuid võrdlemisi palju kutsutakse niidukeid ka erinevate loomanimedega, selgus Husqvarna Eesti sotsiaalmeediakanalites tehtud küsitlusest.

Husqvarna Eesti Facebooki ja Instagrami kanalis läbiviidud küsitlusele kogunes 221 erinevat nime. Küsitlusest selgus, et rohkem kui neljandik vastanutest kutsub oma robotniidukit mehenimega. Väga levinud nimevalikud on Robert ja Robi, vähemal määral ka Albert, Lembit ja Ants. Samuti kutsutakse oma robotniidukeid Ülo, Juhani, Alexi ja teiste Eesti mehenimedega.

Veidi enam kui 10 protsenti vastajatest ütles, et on pannud oma robotniidukile nimeks Triibik, Pontu, Nuki või mõne muu levinud kodulooma nime. Lisaks kutsutakse oma robotniidukeid lihtsalt loomaliikide nimedega nagu lammas, kits, krokodill, tiiger või siil – ligi 7 protsenti vastajatest.

Vähem levinud on naisenimed: vaid 5 protsenti vastanutest kutsub oma robotniidukit mõne naisenimega. Välja toodud nimede hulgas oli näiteks Aile, Anett, Mai, Milvi, Liisu, Ermiine ja mõned teised.

Robotniiduki nimede hulgas toodi välja veel erinevaid nimetuletisi Husqvarnast, murust ja niidukist: nt Huski, Hussuke, MuruMati, Murumaias, Niidu Jaan, Niidik, Peenestaja, Näksik, Vikat jne. Ligi 4 protsenti vastajatest kutsub oma robotniidukit aga sulaseks, koduabiliseks või abimeheks.

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid