Eesti, Läti ja Leedu keskenduvad maailmakoristuspäeval Läänemere puhastamisele
25.07.2022
Maailmakoristuspäev

Üleilmse maailmakoristuspäeva Eesti tiim ja selle sõsarorganisatsioon Lätis “Liela Talka” ja Leedus “Darom” keskenduvad tänavu Läänemere-äärsete randade puhastamisele.

Algatusega juhivad maailmakoristuspäeva Eesti, Läti ja Leedu tiimid tähelepanu asjaolule, et Läänemeri on üks saastatumaid meresid kogu maailmas.

Läänemere muudab haavatavaks eelkõige tõsiasi, et vesi vahetub Taani väinade kaudu väga aeglaselt ja jõed kannavad merre ohtralt inimtegevusega seotud kahjulikke aineid, olgu selleks siis väetiste jäägid põllumajandusest või puhastamata heitvesi. Lisaks kantakse Läänemerre jõgede kaudu saasteaineid ja prügi.

“Meie kodurandade prügireostus valmistab muret. Suureks probleemiks on suitsukonid ja plastpudelid. Merre jõudva prügi koguse vähendamine ja prügistamise ennetamine ongi tänavuse Eestis toimuva maailmakoristuse eesmärk,” märgib maailmakoristuspäeva Eesti tiimi eestvedaja Elike Saviorg.

Maailmakoristuspäev toimub tänavu 17. septembril. Aktsiooni jooksul korrastavad pea 190 riigi inimesed oma kodurannad, -metsad ja -teed prügist. Mullu võttis koristusest osa üle 40 000 eestimaalase, sealhulgas ligi 33 000 noort ja last.

Sarnased artiklid