Brabus varustas uue G-wageni 12-silindrilise mootoriga

09.09.2019
Brabus G V12 900 «One of ten». | Brabus

Saksa tuuningufirma Brabus tõi Frankfurti autonäitusele "kõige kõigema" G-wageni, mille mootoriruumi on sisse pressitud 12-silindriline turbomootor.

Mercedes ise 12-silindrilise mootoriga G-klassi pakkuda ei kavatse.

Brabuse versioon kannab nime Brabus G V12 900 «One of ten». Viimane osa mudelinimest viitab tootmisarvule: selliseid masinaid valmib vaid kümme eksemplari.

Mootoriruumi on mahutatud Mercedese kahe turboga 12-silindriline mootor M279. Brabusele omaselt on seda tuunitud: suurendatud silindrite läbimõõtu, lisatud uued kolvid, kepsud ja väntvõll, muudetud sisse ja väljalaset.

Selle tulemusena kasvas mootori töömaht 6,3 liitrini, võimsus aga 900 hobujõu ja 1500 njuutonmeetrini. Reaalselt on pöördemoment siiski väiksem: käigukasti vastupidavuse huvides on see piiratud 1200 njuutonmeetriga.

Võrdluseks: Mercedes-AMG G 63 suudab vastu panna 585 hobujõudu ja 850 njuutonmeetrit.

Suurem mootor viis auto kaalu 2660 kiloni, kuid sellest hoolimata suudab Brabuse G kiirendada sajani 3,8 sekundiga, maksimaalkiirus on aga rehvide eluea pikendamiseks piiratud 280 kilomeetriga tunnis.

Baasmudelist eristavad autot veel ka laiemad rattakoopad, uued kaitserauad, täiendavate õhuvõtuavadega kapott ja spoiler katuse tagaservas.

Rehvide maksimaalne läbimõõt võib olla kuni 24 tolli, lisaks on autol mudelile omane adaptiivvedrustus, mis võimaldab reguleerida auto kliirensit.

Salongi kujundamise osas seab piirid aga vaid tellija rahakott.

Kõige kõigemaks olemisel on aga oma hind: minimaalselt 605 000 eurot. Sellest hoolimata leiavad plaanitavad kümme autot endale õige pea omanikud.

Sarnased artiklid