Tallinn Race purjeregatt sai alguse Lennusadamas ja Noblessneris

18.07.2021
Peeter Jõers

Merefestivali Sail Tallinn raames 12. korda toimuv purjeregatt Tallinn Race algas eile Lennusadamas. Kahepaatidele on Garmin Purjetamise Eesti Karikasarja osavõistlus käesoleval hooajal esimeseks mõõduvõtuks. Noorte kahepaatide RS Feva, pisut vanematele noortele sobivate 29er ning olümpiaklasside 49er ja 49erFX purjekate kõrval on purjetamas ka kõige nooremad purjetajad Optimistidel ning parapurjetajad Hansa 303 paatidel.

Reedel ja laupäeval purjetati Lennusadama ja Noblessneri esisel akvatooriumil vaiksetes tuultes ja soojas päikesepaistes. RS Feva ja 29er purjetajad alustasid võistlemist reedel ning 49er, Optimist ja Hansa 303 purjekad laupäeval. Nii Lennusadama kui ka Noblessneri võistlusrajad on paigaldatud kalda lähedale võimaldamaks purjetajatele lähedalt kaasa elada. Võidusõite kommenteerib laupäeval ja pühapäeval algusega kell 11 Lennusadama sadamahoone rõdult Harri Mikk.

Klassidele 29er ja 49er koosneb Tallinn Race kahest võistlusest, millest esimene lõpeb laupäeval ning teine pühapäeval. Mõlema päeva kulminatsiooniks on finaalsõit, kuhu pääsevad otse kvalifikatsioonisõitudest kaks parimat ja poolfinaalsõidust samuti kaks parimat. Kummagi võistluse esineliku paremusjärjestus selgub finaalsõidus. Tallinn Race’i paremusjärjestus selgub kahe võistluse lõpptulemuste liitmisel.

49er ja 49erFX klasside võistlusel pääsesid kvalifikatsioonidest otse finaali Juuso Roihu – Henri Roihu ja Kristo Õunap – Lenart Kivistik. Poolfinaalist said finaalsõitu Jasper Rufus Rytövaara – Tobias Reiter ning Tõnis Haavel kelle soodimehena purjetab Sydney 2000 49er olümpiavõitja ja Rahvusvahelise 49er Klassiliidu president soomlane Jyrki Järvi. Finaalsõidus käis tihe rebimine Roihude ja Rytövaara -Reiteri vahel kuni pöördemärgi juures tekkinud protestiolukord ja kogu sõit lahenesid Roihude kasuks. Kolmanda ja neljandana ületasid finišijoone vastavalt Õunap – Kivistik ja Haavel – Järvi.

29er klassi valitsesid täna soomlased ja kvalifikatsioonisõitudest sõitsid end finaali Simon Karlemo – Lasse Lindell ja Ebbe Heinilä – Kim Oskar Godenhjelm. Poolfinaalist said finaalsõitu edasi Aatos Kylävainio – Onni Kylävainio ja Xiaojian Keinänen – Kaisa Sinivuori. Finaalsõidus pani oma paremuse maksma kvalifikatsioonide parim paar Karlemo – Lindell. Finišis järgnesid neile Kylävainio – Kylävainio, Keinänen – Sinivuori ja Heinilä – Godenhjelm.

RS Feva, Optimist ja Hansa 303 klassidele peetakse võistlussõitude seeria, millest arvatakse maha halvim võistlussõit.

RS Feva klassis läksid kuue sõidu järel juhtima 4 sõitu võitnud Ann Carolin Victoria Vürst – Kertu Külaots 6 punktiga. Teisel kohal on 13 punktiga Maru Reiter – Kaur Villem Väiku ning kolmandal kohal parima soome paarina Maisa Kauppi – Alisa Kylävainio 21 punktiga.

Optimist klassis juhib kaks sõitu võitnud Albert Kepp 2 punktiga. Teisel kohal on ühe sõiduvõidu võtnud Karl Veetõusme 3 punktiga ja kolmas Mattias Loitmaa 4 punktiga. Optimistidele peeti täna kolm võidusõitu.

Parapurjetamise Hansa 303 klassis juhib Peep Krusberg, teisel kohal on Kristo Priks ja kolmandal lätlane Aleks Kirsteins.

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid