Revolutsiooniline Saunumi võidutöö on kõigile näha kuni 4. oktoobrini Viru Keskuses

30.09.2020

Hiljuti Eesti disainiauhind Bruno gaalal parima insenertehnilise toote disaini auhinna pälvinud Saunumi Premium keris on kõigile huvilistele vaatamiseks väljas Viru Keskuses. Näitusel saab pilku peale heita kõigile disainiauhinna nominentidele. Väljapanek jääb Viru Keskuses avatuks 4. oktoobrini, peale mida rändab näitus edasi Võrru, Pärnusse, Tartusse ja seejärel Narva.

Saunumi idee autoriks on Võrumaalt pärit soojusenergeetikainsener Andrus Vare, kes alustas esimesi katsetusi ses vallas ca 10 aastat tagasi. Olles ise suur suitsusauna, millele on iseloomulik pikk ja pehme leil, austaja, häiris Andrust soome sauna n-ö äkiline leil. „Kunagi saja-aastast suitsusauna külastades jäi selle leili õrnus mulle hinge. Ei läinud kaua, kui soovisin seda tunnet üha uuesti kogeda. Sellest kasvaski väljakutse ehitada kodus olev klassikaline saun ümber,“ räägib Vare.

Pärast mitmeid katsetusi jäi vastuseta ainult üks küsimus – kuidas vabaneda kuuma ja külma õhu kihistumisest? Nii leiutas Vare lahenduse, mis loob pehmema saunakliima tekitades õhuringlusega soojuskihtide segunemine.  Koostöös Tallinna Tehnikaülikooliga valmis sauna sisekliima ja õhu liikumise kohta saunaruumis teadustöö ning 2016. aastal jõudis Saunumi  kliimaseade Protrotroni start-up-konkursil viie parema hulka.

Tänasel päeval on tegemist revolutsioonilise lahendusega saunaturul ning enam pole inimestel vaja sõna otses mõttes kannatada kuna esimene suurem kuumus saunas üle läheb. Ühtlane temperatuur soodustab aktiivset ja tervislikku higistamist ning on tervislikum liigestele ja vereringele. Seadet täiendati veel Himaalaja soolakristallidega, mis mõjuvad hästi nii nahale kui hingamisteedele.

Saunumi tooteportfellis on hetkel 3 toodet: Saunum Base, Saunum Premium ja Saunum Professional. Peagi on lisandumas ka neljas.

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid