Mini esitles seeriatootmiseks küpset elektriautot Electric

09.07.2019
Mini Electric. | Mini

Briti autotootja Mini on astumas suurt sammu: tootmisküpseks on saanud ettevõtte uhiuus elektriauto Mini Electric.

Esialgu pakutakse elektriautot vaid kolmeukselise luukpärana, auto loojate kinnitusel peaks see sõiduk pakkuma sisepõlemismootoriga Cooper S-le omast dünaamikat.

Inglismaal algab Mini Electricu hinnatase küllaltki madalalt tasemelt: koos riigipoolse soodustusega on selle baashind 24 400 naela (27 121 eurot). 184-hobujõulise elektrimootori ja 32,6 kWh akupakiga varustatud Mini peaks suutma ühe laadimisega läbida 235 kuni 270 kilomeetrit.

Ka auto dünaamika on päris hea: kiirendus nullist sajani võtab aega 7,3 sekundit, maksimaalkiirus on piiratud 150 kilomeetriga tunnis. 50 kW kiirlaadija abiga saab Mini aku 80 protsendini maksimaalsest laadida 35 minutiga.

Erinevalt mitmest konkurendist on Mini Electric väliselt sarnane sisepõlemismootoriga Minile, erinevast jõuallikast annavad aimu valitud detailid. Nii saab auto endale ainulaadse radiaatorivõre, esi- ja tagastange samuti võib Minile tellida erksa värvitooni Energetic Yellow. Ka on Electricu valuvelgede disain baasmudelist erinev, meenutades Inglismaal kasutusel olevat pistikupesa.

Aku laadimist võimaldavad pistikud on peidetud aga varem kütusepaagi luugina tuntud koha alla. Elektrilise Mini varustusse kuulub uus veojõukontrolli süsteem ARB, mis peaks vältima esirataste asjatut puksimist järsu kiirendamise ajal.

Võrreldes sisepõlemismootoriga Miniga on elektriauto kliirens 15 millimeetrit kõrgem, seda tagamaks akupakile ohutut kaugust teepinnast.

Interjööris on suurimaks muutuseks uus digitaalne näidikuteplokk, seda Minide jaoks esmakordselt. Sisepõlemismootoriga autod saavad sarnase näidikuteploki järgmisel aastal. Uudiseks on ka elektriline käsipidur.

Oma avaliku debüüdi teeb Mini Electric sügisel Frankfurti autonäitusel, seeriatootmine algab novembris. Euroopas jõuab elektriline Mini nime Cooper S E all müügile järgmise aasta kevadel.

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid