Kompaktsed Mercedesed said juurde võimsust ja kiirust

05.07.2019
Mercedes-AMG A 45 ja CLA 45. | Daimler

Goodwoodi kiirusefestivalil tegid oma debüüdi ka kaks uut kompaktset ja kiiret Mercedest: nendeks on luukpära Mercedes-AMG A 45 ja sedaan Mercedes-AMG CLA 45.

Tegu on oma turusektori kõige kiiremate sõidukitega.

Mõlema auto südameks on uus 2-liitrine turbomootor M139, millel baasseades võimsust 387 hobujõudu ja maksimaalne pöördemoment on 480 njuutonmeetrit.

Küll eksisteerib sellest jõuallikast ka veelgi võimsam versioon:  mudelid A 45 S ja CLA 45 S saavad endale jõuallikad, millel võimsust 421 hobujõudu ja maksimaalne pöördemoment 500 njuutonmeetrit. Mainimist väärib ka see, et mootori selle versiooni võimsus ühe liitri kohta on 210 hobujõudu! Pööretepiiraja sekkub mootoril 7200 pöörde juures minutis.

Jõuallika mõlema versiooni paariliseks on robotkäigukast AMG Speedshift DCT-8G, see toimib koos nelikveosüsteemiga AMG Performance 4Matic+. Baaseades on mõlemad autod küll esiveolised, kuid vajadusel lülitatakse elektromehaaniliste muhvide abil (üks mõlemal rattal) järele ka tagarattad.

Muhvid on seejuures nii tugevad, et võimaldavad pakkuda ka kiirusekummardajaid rõõmustavat driftrežiimi. Auto elektroonikast leiab ka kohustusliku stardiabi.

Lisatasu eest võib mõlemale 45-le tellida adaptiivsete amortisaatoritega vedrustuse AMG Ride Control. Velgede mõõduks on sõltuvalt auto versioonist 18 või 19 tolli, piduriketaste läbimõõduks ees aga 360 ja taga 330 millimeetrit.

Suurema võimsuse taltsutamise huvides on auto kere muudetud mõnevõrra jäigemaks, samuti võib A- ja CLA- pardalt leida klapiga väljalaske, mis muutub "voolavamaks" kõrgetel pööretel. Uued on ka senisest "volüümikamad" esitiivad, mis olid suurenenud rataste vahe tõttu esisillal hädavajalikud.

Auto sõiduelektroonikal on kuus töörežiimi: Slippery, Comfort, Sport, Sport+, Individual ja Race. Mercedeste meediasüsteemile saab soovi korral tellida lisapaketi AMG Track Pace, mis võimaldab jälgida rohkem kui 80 erinevat parameetrit.

Interjööris on uudisteks rohkete nuppudega sportrool, sportistmed ja muud sportlikud dekoorielemendid.

Kõige "aeglasemaks" autoks uutest on sedaan CLA 45, mis kiirendab sajani 4,1 sekundiga. Luukpära Mercedes-AMG A 45 ja sedaan CLA 45 S saavad sama trikiga hakkama 4 sekundiga, A 45 S aga suisa 3,9 sekundiga. Maksimaalkiirus on baasmudelitel 250 kilomeetrit tunnis, S-mudelitel aga 270 kilomeetrit tunnis.

Kiired Mercedese jõuavad müügile eeloleval sügisel, nende hinnatase algab umbes 60 000 eurost.

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid