Ilmus Päästeameti aastaraamat

16.04.2020
Tõnu Ojala

Päästeamet andis välja aastaraamatu, kus võetakse kokku 2019. aasta arvudes ja faktides, tuuakse välja olulised saavutused rahvusvahelise koostöö vallas ja seletatakse lahti aasta suuremad sündmused.

Möödunud aasta oli Päästeametile mitmete näitajate poolest väga hea – tulekahjude ja veeõnnetustes hukkunute arvud olid viimaste aastatega võrreldes väiksemad. Eelmisel aastal kaotas tules elu 43 inimest ning uppus 35 inimest. 2019. aastat iseloomustab ka kriisiks valmisoleku vajadus – aasta alguses kadus Saaremaal mitmeks tunniks elekter ning sügisel vallandasid tormituuled Kagu-Eesti kriisi, kui piirkonnas kadusid nii elekter kui ka telefoniside ja seda isegi kuni nädalaks.

„Eelmist aastat saab kirjeldada kui kriisiks valmistumise aastat, nii teoorias kui ka praktikas. Meie eksperdid rääkisid põhjalikult nii kodustest varudest kui ka tegutsemisest hädaolukorras, aasta teine pool tõi aga vastuse, mida kriis endast kujutab,“ sõnas Päästeameti peadirektor Kuno Tammearu. „Kriisi põhjuseid võib olla aga väga erinevaid, nagu on näidanud tänavune globaalne kroonviiruse pandeemia, ja see vaid rõhutab kriisiks valmisoleku tähtsust, sest kriis tuleb alati ootamatult,“ lisas Tammearu.

2019. aastal sai Päästeamet 26 647 väljakutset, aasta jooksul oli 15 198 päästesündmust. Päästeti 322 inimest ning viidi läbi 22 418 kodunõustamist. Tulekahjusid registreeriti 4598, veeõnnetusi 168.

 

Päästeameti aastaraamat on veebis nähtav SIIN.

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid