Huvitavat mai Tehnikamaailmas

30.04.2019

Maikuises Tehnikamaailmas teeme tagasivaate lõppenud talvesse ja uurime, kuidas tänapäeva elektriautod pakasega toime tulevad. Teeme lähemat tutvust uue Mazda3, Mercedes-Benz GLE ja Soomes Arctic Trucksi tehases tuunitud Nissan Navaraga ning külastame Shanghai ja New Yorki automesse. Selle hooaja esimesed tsiklisõidud tegime Harley-Davidson FXDR-i ja Yamaha Nikeni sadulas.

Tutvustame mobiilimaailma viimaseid trende, kus tulekul nii mõndagi uut – nagu nt painduvad mobiilid ja esimesed 5G-seadmed. Saame teada, kui ilus on Tehnikamaailma teleritestis esmakordselt viis tärni saanud teleri pilt või kui hästi kõlab heli. Testime elektrilisi veekeetjaid ja teekannusid.

Aeg-ajalt kergitatakse aruteluks üles idee Saaremaa sillast, teisel pool Läänemerd kõrgub aga aastatel 1972–1998 Euroopa pikima tiitlit kandnud Ölandi sild. See ehitati kokkuhoiurežiimil, kuid kümnend hiljem tabas Rootsit halb üllatus ning silla remont osutus esialgsest silla maksumusest tunduvalt kallimaks. Mis juhtus?

Tavainimeste jaoks on meremeeste keeles palju kummalist ja arusaamatut. Üks valdkond, milles harva üksmeelele jõutakse, on sõjalaevade tüüpideks jaotamine. Aga me vähemalt üritame!

Suvel täitub 50 aastat inimese jõudmisest Kuule ning on paras aeg meenutada, mis sellele eelnes.

Äsja tegi oma esimese lennu hiiglaslik Stratolaunch, mida nüüd maailma suurimaks lennukiks tituleerida saab.

Kes sel suvel Inglismaale satub, sel tasuks läbi astuda kahest põnevast lennundusmuuseumist, kus ohtralt põnevat lennunduse varasematest perioodidest.

Uurime, mis saab sportautode MM-võistlustest, kus korraldajad LMP1-klassis hübriidautodega osalenud Audi ja Porsche loobumise järel koostöös autotootjatega palavikuliselt lahendusi sarja tuleviku kindlustamiseks otsinud. Süveneme WRC-autode aerodünaamikasse ja saame teada, miks autod viimastel hooaegadel just sellised välja näevad.

Lisaks tava-TMile leiab seekord ajakirja vahel ka 32 lk elustiililisa Hobi 2019.

tm04052019

Sarnased artiklid