Volkswagen avab 2019. aasta alguses Viljandis oma müügi- ja teenindussalongi
TM
27.09.2018

Volkswageni ametlik maaletooja Eestis, SE Møller Baltic Import on sõlminud kokkuleppe firmaga V Motors, et avada jaanuaris 2019 Viljandis, aadressil Tallinna mnt 86 uus Volkswageni müügi- ja teeninduskeskus. Tegu saab olema järjekorras juba kuuenda Volkswageni esindusega Eestis.

„Viljandi on meie jaoks strateegiliselt oluline asupaik, sest näeme, et bränd on sealses regioonis hinnatud – Volkswagen kuulub Viljandimaal viie populaarseima autotootja hulka ning uute autode müüginumbrid on antud regioonis juba mitu aastat kasvutrendis olnud,“ kommenteerib Merli Ainsaar, Volkswageni müügijuht Baltikumis.

Uues Volkswageni esinduses saab olema 390 m2 suurune müügisalong, mis saab hõlmama kogu Volkswageni mudelite valikut sõiduautodest tarbesõidukiteni. Merli Ainsaare sõnul näeb Volkswagen potentsiaali müüa Viljandis ligikaudu 150 sõiduautot ja 50 tarbesõidukit aastas.

Lisaks alustab uue esinduse 800 m2 suurusel teeninduspinnal tööd remonditöökoda sõiduautodele ja tarbesõidukitele koos varuosade lao ning autopesulaga.

Uude Volkswageni Viljandi müügi- ja teenindussalongi alustatakse töötajate värbamisega septembri lõpus. Esialgu saavad tööd kaheksa spetsialisti, hiljem kasvab töötajate arv 11-ni.

Põhiinvestori, V Motorsi esindaja Priit Viira sõnul otsustati Volkswageni uude müügi- ja teeninduskeskusesse investeerida, sest tegu on usaldusväärse ja atraktiivse brändiga ning Viljandis Volkswageni esindus puudus. “Investeeringu täpne summa on veel selgumisel, kuid eeldatavasti saab see olema kuni miljon eurot,” kommenteerib Viira.