VÕISTLUS: Professionaalsed rasketehnika operaatorid võtsid taas mõõtu
06.06.2013

Rasketehnikaga töötamise valdkondades sõltub tootlikkus lisaks headele masinate just oskuslikest masinajuhtidest - nende töö efektiivsusest ja õigetest töövõtetest objektil. Tunnustamaks seda fakti, toimus 31. mail Kehtnas järjekordne professionaalsete rasketehnika juhtide jõukatsumine – Eesti operaatorite võistlus 2013.

Tänavu astusid võistlustulle 33 andekat ja südikat masinaoperaatorit erinevatest ettevõtetest, et karmi mõõduvõtmise tulemusel kindlaks teha rasketehnika operaatorite paremik.

Operaatorite oskused pandi proovile erinevas suuruses Caterpillari masinate peal: keskmise suurusega frontaal-laaduril, laadurekskavaatoril ja buldooseril. Nii, nagu päris tööplatsil, olid ka võistlusel parimad need, kes suutsid kõigi masinatega stabiilselt hea aja saavutada, olla täpsed ning seejuures vähe trahvipunkte teenida. Võistluse motoks on: ohutus ja täpsus ennekõike!

Kuna võistlus toimus kolme küllaltki erineva masina peal, oli tulemuste lõppseis viimase hetkeni lahtine, ning võitjale endalegi suureks üllatuseks. Tema edu seisnes pigem täpses soorituses ning vähestes trahvipunktides, mitte trassi kiiresti läbimises.

2013. aasta Eesti operaatorite võistlus
1. koht - Väino Sõber (Nurme Turvas AS)
2. koht - Teet Lepikso (Kohila Vineer OÜ)
3. koht - Ahti Küünarpuu (Lääne Teed OÜ)

Võistluse peakorraldaja Wihuri AS pani esikoha võitnud operaatorile peaauhinnaks puhkusereise kahele inimesele Hispaaniasse Málagasse, mis sisaldab ka Caterpillari demo- ja koolituskeskuse külastust.

Üritusest põhjalikuma informatsiooni ja tulemuste tabeli leiab http://www.wihuri.ee/