Viljandi Ühendatud Kutsekeskkool saab neli õppesõiduvahendist
23.09.2013

24. septembril kell 14.00 annab Silberauto Vana-Võidus tehnomaja ees koolile üle neli uut õppesõiduvahendit ning sõlmib täiendava koostöö raamleppe kutseõppe populariseerimiseks. Riigihankena soetatud Mercedes-Benzi sõidukid põhinevad kõige tänapäevasemal tehnoloogial ning koostööleping pakub koolile täiendavat abi prakikavõimaluste suurendamisel, kaasates Silberauto õppetehnika ja eksperdid.

Uued sõidukid soetati riigihanke korras läbi Regionaalarengu Fondi poolt rahastatava projekti "Õppehoonete ehitamine, töökodade rekonstrueerimine ja õppevahendite soetamine". Hanke võitnud Silberauto annab homme üle järgmised masinad, mis on kooli spetsiaalsetele soovidele tuginedes läbinud täiendava ümberehituse ja kohandatud õppesõiduks Silwi Autoehituse AS-s:
1) veoauto Mercedes-Benz Atego koos järelhaagisega (C- ja CE-kategooria õppe läbiviimiseks);
2) 18kohaline väikebuss Mercedes-Benz Sprinter (D1-kategooria õppe läbiviimiseks);
3) 44kohaline turistiklassi varustusega buss Mercedes-Benz Tourismo (D-kategooria õppe läbiviimiseks);
4) järelhaagis olemasolevale õppesõidukile.

Viljandi Ühendatud Kutsekeskkool (VÜKK) on üks kolmest kutseõppeasutusest Eestis, kus koolitatakse professionaalseid auto- ja bussijuhte ka põhikooli baasil. VÜKK direktori, Tarmo Looduse sõnul kasutati praeguses õppetöös 10-20 aastat vanu õppesõidukeid, mis tänapäevase kiire tehnika arengu juures ei anna piisaval tasemel teadmisi. "Meil on hea meel, et hanke võitnud ettevõte oli valmis koostööks ka õppetöö poolelt. Aastas koolitame Vana-Võidus 150 C- ja CE-kategooria juhti, 30 bussijuhti ning ka autotehnikuid, seega koostöö igapäevaselt tipptehnikaga tegeleva ettevõttega tõstab kindlasti nende motivatsiooni, andes selgust ees ootavast tööelust ja tagades nüüd meie parema kursisoleku tehnikauuendustega."

Analoogset koostööd kutseõppe edendamisel teeb AS Silberauto ka Kuressaare Ametikooliga, Kehtna Majandus- ja Tehnoloogiakooliga ning Pärnumaa Kutsehariduskeskusega.