VARIA: Robotex on eeloleval nädalavahetusel TTÜ spordihoones
19.11.2012

Robotex 2012, Eesti suurim robotitevaheline võistlus, toimub 23.-25. novembril TTÜ spordihoones. Üritus on tasuta ning kõik on oodatud. TTÜ spordihoone asub Männiliiva 7, Tallinn.

Võistlustules on robotiehitajate enda kätetööna valminud robotid.

Robotex 2012 raames on kavas kuus põhivõistlust: LEGO Sumo, Mini Sumo, algajate jalgpall, professionaalide jalgpall, joonejärgimine ning robootikavõistluse partneri MTÜ Robootika korraldatud First LEGO League. Lisaks on kavas: tõukerataste võistlus, mehhanotehnika olümpiaad, Startup Garage’i seminar ja töötoad.

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=nZQ7HhTEq9o

Robotex’il on ka Suur Tehnoloogianäitus, kus eksponaatideks on pommirobotid, robotkala, robotmannekeenid ning 3D printer ja -skanner. Tegevust ja põnevat vaatamist leidub kõigile.

Robotex’i ajakava: www.robotex.ee

Robotex’i põnevamad sündmused:
• reedel, 23. novembril kell 13:15 LEGO Sumo finaalid;
• laupäeval, 24. novembril kell 15:05 Mini Sumo finaalid, kell 15:20 algajate jalgpalli finaalid;
• pühapäeval, 25. novembril kell 16:35 professionaalide jalgpalli finaalid.

TAUST
Robotex on Eesti suurim robotitevaheline võistlus, mis toimub Tallinna Tehnikaülikooli koordineerimisel ning koostöös Tartu Ülikooli ja Eesti Infotehnoloogia Kolledžiga. Üritust korraldatakse aastast 2001. Eesmärk on läbi võistlusmomendi populariseerida tehnika- ja infotehnoloogiateadusi ning tõsta huvi inseneri elukutse vastu. Robotex’il saavad noored tutvuda, kuidas tehnilist haridust on võimalik rakendada.