Varga peas põleb müts
Raimo Ylonen, Esa Siivola, Kaido Einama
01.02.2018

Turvakaamera või valvesüsteemi hankimine suvilale või maakodule tuleb tavaliselt meelde siis, kui murdvargad on juba käinud. Ometigi võiks ja saaks valvet korraldada üpris lihtsalt ja mitmel viisil juba ennetavalt.

Maakodus leidub varaste jaoks alati midagi põnevat. Nagu näitas G4S-i tellitud uuring, on keskmisest maamajast võtta asju ligikaudu 2000 euro väärtuses: tööriistu, kodutehnikat, alkoholi. Peale selle kaasneb sissemurdmisega akende või uste lõhkumine. Varastatakse kõike, mida on võimalik hiljem lihtsalt maha müüa. On olnud juhtumeid, kus murdvargad on lausa kamina juppideks lahti võtnud ja ära viinud.

Maamaja asub tavaliselt muust asustusest eemal ja see annabki varastele lisaaega tegutseda pikalt ja põhjalikult. Maakohast ei viida midagi kiiresti ära, kohale tullakse ettevalmistatult ja kaasa võetakse võimalikult palju.

Arvatavasti kõige parem viis selle vältimiseks on nähtavale kohale kaamerate ja andurite paigaldamine – sellest võib heal juhul küllalt olla, et pikanäpumehed mõne muu koha valiks. Kui varguseks on liiga vähe aega ja on teada, et suvilasse keegi väikseid väärisesemeid ei jäta, siis pole mõtet mõnekümneks minutiks sisse hüpata ja midagi kaasa kahmata, riskeerides sellega, et omanik või turvapatrull sellest kohe teada saab ja kohale sõidab.

Millised oleks esmased kodukaitsevahendid? Loe veebruari Tehnikamaailmast!

Sarnased artiklid