Vana video uues kuues
Olavi Kärsna
01.01.2005

Paljudel meist on veel "vanadest aegadest" suur kollektsioon VHS-kassette,mille vaatamine DVDde massiliseks muutumisega järjest tülikam tundub.Küll aga tahaks paljud,et seal jäädvustatu ajaloo prügikasti ei satuks või et lähedase inimese kujutis oleks alati vaadatav.

Kunagi telerist salvestatud filme kodustes tingimustes videokassetilt DVDle üle kanda pole tänapäeval erilist mõtet. Küll aga tahaks ise filmitud asju laserplaadile kirjutada. Säilivad paremini, võtavad vähem ruumi ja hea oleks neid ka natuke ekraanipärasemaks kohendada: siitsealt midagi välja lõigata, võimaluse korral lisada "päris" üleminekuid ja nii edasi. Ja ehk annab seejuures ka analoogvideo pilti pisut paremaks muuta.
Kõige lihtsam on videokassette DVDle üle kanda combo-seadmega, kus on ühes kestas videomakk ja DVD-salvesti. Enamikul suurtel elektroonikatootjatel on praegu üks taoline aparaat toodete nimekirjas. Viimased turu-uuringud olla nimelt näidanud,et vähemalt tahetakse DVD-kirjutajaid kasutada peamiselt videokassettide kogu laserplaatidele ülekandmiseks.
Eestis pole neid küll eriti müügil näha olnud,aga olemas nad kusagil kahtlemata on, nii et äkki saavad huvilised sellist riistapuud vähemasti tellida. Asi on maailmas uus ja tootjad ei jõua nõudmist rahuldada. Internetist tootjate väljakuulutatud mudeleid otsides paistab, et Panasonic ja JVC on asjale kõige varem pihta saanud ja nende combosid on võimalik kindlasti ka mitmest kohast osta.Teistel ei leia ka firma kodulehel mudeli numbri järgi otsingut tehes midagi, kataloogides "käsitsi" kaevates selgub lõpuks, et vähemasti välja on selline riistapuu kuulutatud. Samas ei tähenda suvalise aparaadi esipaneelil kõrvutiolevad videomaki ja DVD-seadme luugid tingimata kassettide DVDle siirdamise võimalust. DVDmängija ja videomaki kombinatsioonid on turul olnud juba mõnda aega ja võimaldavad tavaliselt ainult DVDplaadi sisu videokassetile kopeerimist.

Kogu artiklit vaata pdf-kujul siit!

Sarnased artiklid