United Motors saab BMW M sportautode sertifitseeritud edasimüüjaks ja teenindajaks Eestis
TM
03.05.2017

BMW ja MINI esindaja Eestis AS United Motors sõlmis BMW Grupiga diilerlepingu lisalepingu, mille kohaselt saab United Motorsist BMW M-autode ehk seeriatootmises olevate BMW sportautode sertifitseeritud diiler Eestis.

United Motorsi Tallinna esinduse juhataja Toomas Pärna sõnul on BMW sportautode sertifitseeritud diileri staatuse saamine pikaajalise töö tulemus, mis ühtlasi kindlustab ettevõtte positsiooni premium-klassi autode turusegmendis. „Kuna BMW M-autod on autotööstuse absoluutne tehniline tipptase, on meie jaoks tegemist tunnustusega senisele tööle, kuid ennekõike toob see kaasa mitmeid eeliseid meie klientidele,“ rääkis Pärna. „Oleme BMW sportautosid müünud ka varem, ent BMW M kaubamärgi sertifitseeritud diilerina saame pakkuda veelgi paremat teenuste kvaliteeti koos eriväljaõppe saanud spetsialistide ning BMW sportautode tehase uusimate lahendustega.“

BMW Grupi kvaliteedikontroll on Pärna sõnul tõstetud sedavõrd kõrgele tasemele, et sportautode kaubamärgi BMW M esindusõiguse saamine nõudis täiendavaid investeeringuid nii müügi kui ka hoolduse alal. „Investeerimisprogrammi ühe osana koolitame Saksamaal BMW sportautode tehases välja kolm töötajat, kes hakkavad spetsiaalselt tegelema M-autodega: tehniku, hooldusnõuniku ja ühe müügiesindaja,“ selgitas Pärna. Lisaks investeerib ettevõte BMW sportautode väljapanekusse: Tallinna esinduse salongi luuakse M-autodele eraldi müügikoht ning huviliste käsutuses saab olema alati üks BMW M demoauto.

BMW M-autosid valmistav BMW M GmbH (varasema nimega BMW Motorsport GmbH) on BMW Grupi tütarfirma, mis loodi 1972. aastal spetsiaalselt sportautode arendamiseks, testimiseks ja tootmiseks. BMW M-autod valmivad Saksamaal eraldi tehases, kus sõidukid ehitatakse algusest lõpuni kohapeal ning neid testitakse BMW-le kuuluval Nürburgringil. BMW toodab sportautosid standardkerele ning juurutab M-autodes oma parimat võidusõidutehnikat, selleks kasutatakse kõige ekstreemsemates tingimustes testitud materjale ja uusimaid tehnoloogiaid. BMW M GmbH-s valmivad ka kõik BMW Individual programmi ja klientide erisoove arvestavad lahendused ning nende teostus.

BMW M-autod moodustavad eraldiseisva ja tippkvaliteediga premium-klassi sportautode perekonna, kuhu kuuluvad mudeliseeriad M2, M3, M4, M5, M6, X5M ja X6M. BMW sportautode uusima mudelina on Eestis saadaval M2 Coupé ja M4 Coupé, käesoleval aastal jõuab turule ka uus M5 sedaan.

Loe ka BMW M ajaloost Tehnikamaailmast.

United Motors on 2000. aastast BMW ja MINI esindaja Eestis, 2017. aasta jaanuarist ka BMW i-autode ehk elektriautode esindaja Eestis. Firmal on autokeskused Tallinnas, Peetris, Tartus, Pärnus ja Kohtla-Järvel. BMW ja MINI sõidukite müügi ja teenindamise kõrval tegeleb United Motors 2006. aastast ka Kia edasimüügiga Eestis, omades Kia müügisalonge Pärnus ja Kohtla-Järvel. Ettevõte annab tööd 154 inimesele. 2016. aastal müüs United Motors kokku 1200 uut ja kasutatud sõidukit, nende seas 50 mootorratast.