Üle 1000 tehnoloogiavaldkonna tippjuhi ja poliitikakujundaja osaleb Robotexi konverentsil "Generatsioon R"
TM
13.09.2018

Maailma suurim robootikafestival Robotex International on avalikustanud tänavuse tehnoloogiakonverentsi programmi ning kõnelejate nimekirja. Konverents toimub Tallinnas 30. novembrist 2. detsembrini ning kannab nime "Generatsioon R".

Konverentsil osaleb üle 1000 tehnoloogiavaldkonna tippjuhi ja poliitikakujundaja. Sündmuse korraldajad on kohale toonud valdkonna mõjukamad nimed, rääkimaks, kuidas tulevikutehnoloogiad (alates tehisintellektist ja küberturvalisusest kuni STEAM hariduse ja kosmosetehnoloogiateni) hakkavad kujundama ja muutma meie igapäevaelu.

Konverentsi külalistele kõneleb üle 50 esineja, sealhulgas Google’i andmeteaduse juht Cassie Kozyrkov, XPRIZE juht Amir Banifatemi, ADDO AI kaasasutaja ja tegevjuht Ayesha Khanna, Starship Technologies kaasasutaja Ahti Heinla, NASA Jet Propulsion Laboratory visuaalstrateeg ja Museum of Awe kaasasutaja David Delgado, riskikapitali firma Mistletoe asutaja ja ettevõtja Taizo Son ning mitmed teised.

Konverentsil käsitletavad teemad on ühtaegu põnevad ning päevakohased arvestades valdkonnas toimuvaid kiireid muutusi ning juba täna väljakutseid pakkuvaid arenguid: andmeteadus, küberturvalisus, tööstus 4.0, logistika, kosmosetehnoloogia, STEAM haridus.

"Meie tänavuse konverentsi laiem pealkiri „Generatsioon R“ viitab meie usule, et kaugel ei ole aeg, mil robotid, küborgid, avatarid ja teised mehaanilised süsteemid eksisteerivad inimeste kõrval. Probleemiks on vähene teadlikkus meie ümber toimuvast innovatsioonist, mistõttu ei oska me tulevikuks valmistuda. Robotex International konverentsi ülesandeks ongi tagada, et avalikkus oleks tulevikutehnoloogiatest teadlik, et juhid oskaksid neid tehnoloogiaid rakendada ning et poliitikud ja seadusandjad neid paremini mõistaksid,“ rõhutab Robotex’i juhatuse esimees Sander Gansen.

Konverentsi programm ning kõnelejate nimekiri on leitav Robotex International ametlikult kodulehelt.