Uisk saab purjede alla
15.08.2016

PRIA kinnitas Muhu uisu Moonland õppekeskkonna projekti rahastuse, teatas Mihkel Jürisson MTÜst Väinamere Uisk. Projekti kogumaksumus on 47 671 eurot, millest 10% on omaosalus. Projekt näeb ette uisu kasutamist purjede all juba järgmisel aastal.

Muhu saarel paikneva õppelaevaga korraldatakse ehitustööpraktikat, tutvustatakse traditsioone, viiakse läbi madruseõpet, laevajuhtimiskoolitusi, purjetamistreeninguid ja merepäästekursusi. Lisaks on võimaldatud mitmed õpilasettevõtlust toetavad tegevused kaubanduses ja turismikorralduses. Ehituskoolitustel antakse edasi oskusteave nii traditsioonilistes kui kaasaegsetes töövõtetes. Praktikandid õpivad taglase paigaldamist, ballasti konstrueerimist, elektromehhaanikat, sanitaaartöid, siseruumide ehitust, mööblidisaini, viimistlustehnikaid kui ka analüüsivad laeva püstivust ja mootorisüsteeme. Mitmeaastane õppeprogramm käivitub maapealsetes õpitubades ja jätkab meresõidupraktikaga, mille raames tutvutakse kohaliku sõidupiirkonnaga ja külastatakse kaugemaid sihtsadamaid. Meresõitudel omandatakse kogemusi nii madrusetöös, purjetamises, laevajuhtimises kui merepäästes. Paljud loengud toimuvad Moonlandi suures kajutis, kuhu rajatakse õppeklass. Siseruumides on valmidus teenindada reiside ajal praktikante. Selleks on plaanitud tualett, koiruum ja kööginurk.

Koolituste läbiviimisel on Moonlandi õppekeskkonna peamisteks partneriteks Eesti Mereakadeemia, Eesti Noorte Purjeõppeselts ja Muhu Merepääste Selts. Vastavalt kokkuleppele suunavad koolitustele oma õpilasi Kuressaare Ametikool, TTÜ Kuressaare Kolledž ja Orissaare Gümnaasium. Nooremaid merendushuvilisi on valmis õppekeskkonda kaasama läbi koostööavalduste maakondlikud koolid, lasteaiad, noortekeskused ja Kaitseliidu noorteorganisatsioonid.

Loe lisa siit.