TTÜ on Euroopa kümnes tehnoloogiaülikool ja asub maailma ülikoolide esisaja piirimail
16.09.2014

TTÜ on värskelt avaldatud Euroopa tehnikaülikoolide pingereas 10. kohal ja maailma ülikoolide üldpingereas 138. kohal. Üldpingerida juhivad Harvard, MIT, Stanfordi ülikoolid. Euroopa tehnikaülikoolidest edestavad TTÜd näiteks ETH Zürich, Ecole Polytechnique Pariis, Chalmersi ja Taani tehnikaülikoolid.

Worldwide Professional University Rankings’i aluseks on tudengite ja töötajate arv, õppe- ja teadustöö tase, ülikooli teadlastele ning ülikoolile omistatud autasud, ülikooli juhtimine, aga samuti ülikooli maine kodumaal ja rahvusvaheliselt, veebiväljaannete informatiivsus ning kõnetavus. Kokku hinnati 500-t ülikooli. Hindajateks on International Council of Scientists’, kuhu kuuluvad ülikoolide professorid enam kui 40-st riigist.

1918. aastal asutatud TTÜ on Eesti ainus tehnoloogiaülikool, mille unikaalsus peitub tehnika-, loodus-, täppis-, sotsiaal- ja terviseteaduste sünergias. TTÜ missioon on toetada Eesti majandust, ettevõtlust ja tööstust. TTÜ on lõpetanud üle 60 000 inimese, hetkel õpib ülikoolis 13 300 tudengit, ülikoolil on üle 100 õppekava. TTÜ teeb koostööd ülikoolidega üle maailma, sh TOP 10 hulka kuuluvate ülikoolidega (Stanford, Berkeley, MIT, Harvard jt). Rohkem kui 50 hektaril laiuv TTÜ linnak hõlmab 72 ehitist. Lisaks kaheksale teaduskonnale asuvad siin IT kolledž ja Tallinna Teaduspark, mis koondab üle 150 kõrgtehnoloogia ettevõtte. TTÜ-l on eraldiseisvad kolledžid Kuressaares, Tartus, Virumaal ja Tallinnas, ülikooli uusimaks kolledžiks on Eesti Mereakadeemia.