Traditsioonide murdja
Vesa Ylä-Jääski, Heigo Ensling
05.03.2014

Samas hinnaklassis on traditsiooniliselt võitjaks tulnud laserprinter, mis suudab trükkida ühes ajaühikus enim lehekülgi ja seda kõige odavamate kulumaterjalidega. Aga nüüd on esikoha eest võitlemas tindiprinteri perekonna uus esindaja HP-printerite perekonnast.

Tere, saame tuttavaks: minu nimeks on HP Officejet Pro X576dw ning esindan uut HP-tindiprinterite perekonda. Tegelikult olen ma suuteline enamaks kui lihtsalt printimine, seda tunnistab ka minu perenimi Officejet. Seda nime kannavad kõik minu sugulased, kes kuuluvad printerite maailma kombainide suguvõsasse. Nimelt suudan ma lisaks printimisele kiiresti teha nii koopiaid kui ka digitaalselt skaneerida. Ja lisanimi Pro tähistab minu kuulumist äriklassi masinate hulka. Tegelikult on minu nimes veel üks tundmatu tähelühend – dw. Neist täht-d annab teada, et olen suuteline paberile tähti ja muid kujundeid printima kahepoolselt, kõrvaliste inimeste abita. Ja täheke-w annab teada, et olen suuteline suhtlema kontorivõrgus arvutite ja teiste nutikate seadmetega juhtmevabalt. Ega ennast ole kerge kiita, aga mis teha. Isegi maailmakuulus Guinnessi rekordite raamat ei ole minust mööda vaadanud, andes mulle tiitli „maailma kiireim lauaprinter”. Konkurentideks olid mul teiste tootjate laser- ja tindiprinterid hinnaklassist kuni 1000 dollarit, aga neid edestasin ma paraja ülekaaluga. Minu jaoks oli imelihtne väljastada 500 lehekülge ISO 24734 standardile vastavat A4 lehte ülikiirelt.

Ja hea ma olen igapidi. Kui sattusin paar kuud tagasi Tehnikamaailma tehnikaspetside kätte, olid ka nemad üllatunud, kui tubli üks kompaktne lauakombain võib olla.

Kui traditsiooniliselt on tindiprinterites kasutusel tindikassettidega ühendatud prindipea, mis liigub paberi ühest servast teise ja jälle tagasi, siis minu puhul on HP kasutusele võtnud PageWide-tehnoloogia. Praktikas tähendab see, et kogu paberi laiuses on mul vaid üks prindipea, mis koosneb kümnest tindikassettidega ühendatud düüsist. Ja igas düüsis on 4240 pihustit. Seega on mul pihusteid kokku 42 400! Niisiis liigub minu sees vaid paber, millele pihustitest purskuv tint suudab kiirelt, täpselt ja õiges doseeringus tekitada nii mustvalget teksti kui ka keerulisemat joonist.

Kui kodukasutajad kurdavad, et ühest kassetist piisab vaid paarisaja lehekülje printimiseks, siis mina suudan pakkuda ka kõige nõudlikumale ärikasutajale sadu kordi enamat. Mustast tindikassetist peaks piisama 9200 lehekülje printimiseks. Värvilist teksti olen nõus väljastama veidi vähem – umbes 6600 lehekülge, selle eest seisavad hea kolm eraldi asetsevat värvikassetti. Teadupoolest peaks tinditehnoloogial põhinev paberimäärimine maksma paar korda rohkem kui laserprintimine. Aga ka siin olen ma suutnud nii kasutajaid kui ka laserprinteritest konkurente üllatada. Ühe mustvalge A4 lehe trükihind jääb alla kahe sendi ning samalaadse värvitrükise hinnaks on seitse senti. Selliste kuludega olen ma sobiv isegi arvevabriku jaoks.

Standardvarustuses peitub minu korpuse alaosas paberisöötja, mille mahuks on 500 lehte. Lisavarutusena saab mahtu suurendada kuni 1000 leheni.

CV lisa
Stiilse ja üllatavalt vaikse multifunktsionaalse printeri kasutusele võtmine sujub mugavalt. Kuigi seadmega on kaasas nii paberil lühijuhend kui ka mälupulgal asuv täismanuaal, õnnestub seade töökorda saada ilma kasutusjuhendit lugemata. Kõik seadistused ja kasutavad funktsioonid on valitavad puutetundliku 10,9 cm ekraani pealt. Paras suurus ning selged ikoonid muudavad kasutaja elu lihtsaks.

Tavalisele koopiapaberile (mitte HP Premium või Bright White) prinditud tekst on selge ja terav. Ka graafika ning fotod prindib HP kvaliteetselt, võrreldes keskmiste laserprinteritega. Üllatav on ka esimese lehekülje printimise kiirus, mis toimub vähem kui kümne sekundiga. Spetsiaalsele fotopaberile prinditud fotod on erksamate värvidega ja detailsemad kui laserprinterite omad. Ka fotokoopiatega peaks kasutaja rahule jääma; värvid ei ole küll nii kirkad ja loomulikud kui fotoprinteriga tehtud, kuid kindlasti kvaliteetsemad kui laserprinterite koopiad.

Ka kiiruse testis suutis Officejet Pro X576dw üllatada. Seadmega kaasas olev juhend lubab parima kvaliteediga trükise prindikiiruseks mustvalgel kasutusel 42 lehekülge minutis, meil aga õnnestus saada trükikiiruseks 44 lehte minutis.

Kahepoolsel printimisel saime tulemuseks 25 lehekülge minutis. Kumbki näitaja on omas klassis väga hea tulemus. Ka dokumentidest koopiate tegemine käib kiirelt – kaheleheküljelisest dokumendist saime koopia kätte 50 sekundiga, kahepoolsest dokumendist valmis koopia 110 sekundiga. Maksimaalselt mahutab dokumendisöötja 50 lehte. Digitaalse koopia tegemine ehk skaneerimine sujub koopiate tegemisest veelgi kiiremini, kaotamata kvaliteedis. Seade skaneeris 12leheküljelise dokumendi mälupulgale 54 sekundiga. Ka sobib skanner raamatute jaoks, sest kaas lubab liikumisruumi üle 20 millimeetri.

Kontorivõrguga ühenduse pidamiseks on kaks võimalust – klassikaline võrgukaabliga ühendus ning n-standardile vastav juhtmeta ühendus. Kui eelistuseks on kiirus, tasub kindlasti kasutada juhtmega ühendust. Juhtmevaba ühenduse korral võidame küll mugavuses, aga kaotame veidi kiiruses.

Nagu HP-le kohane, ei puudu sellel mudeli ka interneti kaudu printimine. Abiks on nii HP ePrint, Google Cloud Print kui ka e-posti abil dokumendi saatmine otse printerisse. Viimase tegevuse tulemus väljendub kohesel väljatrükil. Olemas on nutitelefonide tugi nii Android- kui ka Windows-telefonidele ning loomulikult ka AirPrint Apple’i toodetele.

Ka võrguadministraatorite peale on mõeldud, tagatud on ligipääs interneti kaudu, et hoida silm peal kulumaterjalidel. Lisaks saab kohapeal testprindi abil ülevaate tindikassettide seisust, nende kasutusajast ning printeri koormusest.
Hinnalt soodsam ja veidi väiksema trükikiirusega on testitava sõsarmudel HP Officejet Pro X476dw.

Sarnased artiklid